25. 2. 2012 Budislavice Ondrušek

Hasičský bál v Budislavicích 25. 2. 2012

V bohaté tombole lze v Budislavicích vyhrát téměř cokoliv

O hasičském bále v Budislavicích jsme věděli už asi měsíc. Zdraví a počasí nám přálo, tak jsme vyrazili, vždyť je to kousek. Samozřejmě jsme dorazili jako první, výčep se začal plnit až hodinku po nás. Jak jsem se na zábavu těšil, dost mě zklamal počet příchozích. Kapela, pan Ondrušek, začal hrát opravdu od 20 hodin, ale na sále nebyl vůbec nikdo! Pouze šenkýřova vnučka, která si zatančila s medvědem. Po 21 hodině nebyly obsazené snad ani dva stoly! Pořadatelé dokonce váhali s prodejem lístků do tomboly. Naštěstí přišlo ještě několik lidí a lístky se rozprodaly. Také nám se povedlo něco málo vyhrát.
Při dámské volence mohl tanečník své partnerce koupit chlebíčky. Bohužel, tácky s chlebíčky se neprodaly. Ne z důvodu nezájmu, ale bylo opravdu málo tančících dvojic.
Perlička. Po půlnoci se přijeli podívat myslivci ze Čmelínů. Tančilo se. Najednou ticho. Otočím se, na pódiu myslivec převyšující muzikanta i s aparaturou, a že bude tančit na stupínku. Foto se nepovedlo, ale nimrod si nechal říct, vrátil se na parket a kapela hrála dál. Líbí se mi fotka, která by se mohla jmenovat podle přísloví: "Nasadil si psí hlavu." Jméno zvířete si do přísloví dosadíte jistě sami.
Na závěr můžu říct, že jsem pořadatelům vůbec nezáviděl. Měli starosti s přípravou a nakonec přišlo jen pár lidí. No, nic s tím nenaděláme, ale jinak se večer docela povedl.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace