25. 5. 2013 Radošice

Hasičské cvičení v Radošicích 25. 5. 2013

Cvičení SDH v Radošicích ke 120. výročí místního sdružení

V sobotu jsme se zúčastnili okrskového cvičení SDH v Radošicích. Kromě cvičení zde probíhaly oslavy 120. výročí založení místního sdružení. Přípravy na oslavu vyvrcholily okrskovým cvičením na louce pod vesnicí. Sjely se družstva okolních SDH a vše bylo protkáno kulturními vsuvkami určenými hlavně pro diváky, kteří se sešli napříč chladnému počasí ve vysokém počtu.
Mužské, ženské a dětské týmy bojovaly ve štafetě a samozřejmě v požárním útoku s časem o co nejlepší umístění. O nejlepších rozhodovaly doslova setiny vteřin! Přistavené stany s občerstvením alespoň sporadicky chránily návštěvníky před sychravým, takřka podzimním počasím.
K nahlédnutí tu byla výstava historických hasičských stříkaček, o přestávce proběhlo vystoupení mažoretek z Bělčic. Děvčatům a jednomu "mažoreťákovi" musela být asi hrozná zima. To však učinkujícím neubralo na předvedeném výkonu, který byl obměněn hlasitým potleskem. Ten také sklidili nejmladší kralovičtí požárníci, kteří předvedli reálný zásah ze života při automobilové nehodě - alkohol, bouračka, vyproštění a hašení auta. Při poslechu doprovodného audio až běhal mráz po zádech.
K vidění byla i ukázka požárního sportu. Zasvěcení vědí, že je to jen sport a hašení s těmito pomůckami by bylo asi nereálné. Celé odpoledne bylo provázené reprodukovanou muzikou přes aparaturu skupiny Minimax, která se tak mohla pomalu připravovat na večerní vystoupení.
Předávání cen, pořadí a mnoho dalších fotografií si můžete prohlédnout na Událostech Mladého Smolivce.
Perlička: Dožičáci opět zaperlili. Jak 2. místem v mužích, tak vyvěšeným transparentem poblíž závodiště. Autoři sloganu: "Vaše slzy - naše radost", Lukáš s Pepou měli opět dobrý nápad, jak přidat trošku srandy do této soutěže.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace