7. 5. 2018 Dožice

Grilovačka u dožické hospody 7. 5. 2018

Hezký večer spojený s grilováním u dožické hospody

V pondělí večer jsme se zajeli podívat do Dožic, kde před místním hostincem U Simči proběhla sousedská grilovačka naloženého selátka. Pozvánku jsme dostali již minulý týden, přesto jsme do poslední chvíle nevěděli, zda se dostavíme. Nakonec vše dobře dopadlo a my si kolem sedmé večer našli místo u venkovního sezení. Vůně pečínky protkaná dýmem z přikládaného dřeva skvěle doplňovala příjemný večer, kterého se zúčastnilo poměrně dosti zájemců o labužnickou delikatesu.
Dobré jídlo, dobré pití servírované vstřícnými šenkýři až ven – prostě vše tak, jak má na podobných akcích být. Dokonce se tu prodávala i točená zmrzlina a je jasné, že mnozí přítomní sladkým svodům neodolali. Představte si kombinaci zmrzlina, pivo a ořezané plátky rožněného vepřového.
Nálada jako vždy parádní a ještě před půlnocí zmizely z obnaženého skeletu poslední kousky křehoučkého masíčka. Povedená akce ve společnosti pohodových lidiček končila přesunutím těch žíznivějších do šenku, kde se dojídalo, pilo a sáhodlouze diskutovalo o všem možném.
Další galerii si můžete prohlédnout na oficiálním webu Mladého Smolivce v Událostech.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace