17. 8. 2018 Dvorec u Nepomuka Fata Morgana, Desert Island

Fata Morgana ve Dvorci 17. 8. 2018

Hororová show s metalovou muzikou

V pátek jsme se vydali na návštěvu zajímavé akce ve Dvorci u Nepomuka. Místní pódium se stalo pekelnou branou v podání Faty Morgany, kterou po přestávce vystřídala floridská (USA) kapela Desert Island. Počasí přálo, scéna připravená, ale bohužel, fanoušci dorazili jen v malém počtu. Přesto, ku cti vystupujících, se koncert uskutečnil a my si mohli užít show pro slabší povahy nepředstavitelné. Oficiální report je publikovaný na hudebním portále Music Gate.cz.

Zde je několik snímků z příprav a nazvučení.

Fata Morgana

Plzeň / metal / 1986

Již úvod při intru naháněl husí kůži. Vstávání nemrtvého z opravdové rakve v děsivém kostýmu bylo předvěstím dalších podobných scén podkreslených nadupanou metalovou muzikou. Mrazení v zádech vyvolala skladba Doktor Mengele s naaranžovaným pitevním stolem, píseň Mistr kat či převlek Freddyho Kruegra. Kapela si určitě zaslouží palec nahoru za předvedenou hudební produkci včetně doprovodných hrůzu nahánějících aktivit.
Mimochodem, po ukončení a balení rekvizit nastal poměrně veliký šum kolem stěhované rakve. Mnoho fanoušků si tak odneslo z povedeného koncertu i malou vzpomínku na neopakovatelné koncertní pomůcky plzeňských sympaťáků.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Desert Island

Florida USA / hard-rock / ???

Z trošku jiného soudku bylo představení floridské skupiny Desert Island. Zpěvák David Lee Redding s hlasem jako zvon, který je přímým potomkem amerického indiánského kmene Irokézové, jistě zaujmul ne jen mne. V rodném jazyce předvedený repertoár po právu sklidil potlesk těch fanoušků kvalitní muziky, kteří si cestu do dvoreckého hotelu tento večer našli.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace