4. 10. 2020

Dožice – pouťový turnaj v malé kopané 4.10.2020

Tradiční sportovní odpoledne na dožickém hřišti

Rok se sešel s rokem a v Dožicích se opět slavila pouť na svatého Michaela. Ze všeobecně známých důvodů se v sobotu nekonala očekávaná taneční zábava, o to větší byla účast na nedělním fotbálku, kam si našla cestu spousta domácích včetně přespolních hostů. Pod patronací sponzorů Obecního úřadu Mladý Smolivec a pana Františka Konváře ml. se tu uskutečnil tradiční pouťový turnaj v malé kopané. Pro dospělé bylo připravené bohaté občerstvení, pro ty nejmenší pak nafukovací hrad.

Zahájení a turnaj

Nástup jednotlivých týmů a oficiální zahájení bylo předvěstí sportovního klání šesti družstev. V systému každý s každým čekalo na soutěžící pět zápasů, ve kterých nikdo nikomu nic nedaroval a každý gól byl hlasitě doprovázený jak hráči, tak početnou návštěvou. Postupně se začali krystalizovat adepti na bednu a po pátém kole bylo jasné, že dojde na diváky přitažlivé penaltové rozuzlení.

Penaltový rozstřel

První tři místa po ukončení vzájemných soubojů byla jasná – 1. Čečovice, 2. FC Jamajka a 3. post připadl Synům výčepu. Čtvrtá a pátá příčka však při shodě bodů zůstala neobsazená - penalty si mezi sebou střihly týmy SK a Domácí. V tomto dovednostním duelu byli úspěšnější borci z SK a odsunuli Domácí na pátý schůdek. Šesté místo bylo dané již z turnaje samotného – Kopyta se umístila v pravdivostní tabulce na posledním stupínku.

Vyhodnocení

Chvilka občerstvení a poté nástup k závěrečnému udílení cen přišel na pořad odpoledne po 16. hodině. Pořadatelé poděkovali účastníkům za férové zvládnutí vypjatých situací a několika lehce zraněným popřáli brzké uzdravení. Letos byla odměněna všechna akreditovaná družstva jednotnou cenou – sudem piva každému týmu. Kapitáni převzali diplomy a za pomoci členů fotbalových mužstev si jako trofeje odnesli těžkou výhru, kterou jistě ve zdraví a hlavně na zdraví zužitkují.
Pro úplnost přidávám celkové pořadí 5. ročníku pouťového fotbalového turnaje v Dožicích:

  1. Čečovice
  2. FC Jamajka
  3. Synové výčepu
  4. SK
  5. Domácí
  6. Kopyta

Další galerii s textem od Karolíny Černé si můžete prohlédnout na oficiálním webu obce Mladý Smolivec v Událostech.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace