1. 10. 2016 Chanovice Brumendo

Den místní potravy v Chanovicích 1. 10. 2016

Malé pivní slavnosti v chanovickém skanzenu

Již desátý ročník potravinářského dne s názvem „Den místní potraviny – ječmen, chmel, pivo a pivovarnictví“ v chanovickém skanzenu přilákalo velký počet hostů. Nebylo to jen počasí, které lákalo vytáhnout paty z domu, ale hlavně ochutnávky jídel a dobrého pití. Vždyť celá výstava „dýchala“ v tomto duchu.
Byli zde zástupci několika pivovarů, zástupci restaurací, velký prostor tu měli řezníci se svými pochoutkami. Nalezli byste zde stánek se zdravou výživou, stánek se sladkostmi, prodával se med i medovina. Při zastávce u grilovaných ryb jsem litoval, že fotografie nedokáže zaznamenat vůni linoucí se z připravené delikatesy. Ke všemu tomuto nabízení, prodávání, nakupování a ochutnávání hrála ve stínu stodoly kasejovická hudební skupina Brumendo. Jejich produkce se k této společensko – kulturní akci hodila a v přistavených stanech poblíž hrající kapely posedávali odpočívající návštěvníci.
Celkem hezká, nenáročná akce s poměrně velkou účastí. Škoda jen, že jsem nemohl alespoň ochutnat některé z nabízených raritních piveček. Večer nás čekala další akce a s pivečkem za volant – to nejde, byť by bylo sebe lepší.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace