13. 7. 2019 Újezd u Chanovic Zachovejte Paniku, Morek, Autonoé, Třetí stupeň tortury, P.V.A., Stagewar (Německo), Retroprotest

Cidre Punk Fest vol. 2 – 13.7.2019

Punkový festival v Újezdě u Chanovic

Sobotní odpoledne jsme vyrazili na jih – do obce Újezd u Chanovic. Pořadatelé hosty nelákali na obrovskou stage a věhlasné kapely, ale vsadili na domácí atmosféru v příjemném prostředí výrobny ovocného cideru Divoké jablko. Počasí sice neslibovalo bezoblačnou oblohu, přesto dešťové přeháňky neodradily desítky fanoušků od návštěvy punkové sešlosti, jejíž start byl plánovaný na 16. hodinu. Ku cti organizátorů nutno podotknout, že časový rozvrh festivalu byl úzkostlivě dodržován.
Oficiální report je jako obvykle k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Areál újezdecké Moštárny

Připravený areál včetně přístřešků, občerstvovacích stánků a sociálního zázemí pod palbou slunečních paprsků, které při zahajovacím bloku přešly do dešťové přeháňky.

Zachovejte Paniku

Praha / punk-big beat / 2014

Pražská parta se ujala nevděčné role rozjezdovky s obrovským nasazením. Ač jim chvilkami dosti silně pršelo, hosté pod přístřešky jejich set odměnili hlasitým potleskem.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Morek

Blatná / alternative rock / ???

Trio muzikantů představilo vlastní tvorbu podpořenou slušnou muzikou. K vidění bylo i bravurní ovládnutí basové kytary Pavlem Voborníkem.
 

Autonoé

České Budějovice / hard core punk / ???

Netradiční pozice zpěváka před pódiem obklopeného příznivci tohoto stylu dokázala zaujmout většinu osazenstva. Více jak stoprocentní výkon všech členů si tu jistě rozšířil fanouškovskou základnu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Třetí stupeň tortury

Praha / hardcore punk / 2007

Za 12 let existence vydala kapela pět titulů, ze kterých mnohé zaznělo. Energické vystoupení okořeněné několika skoky zpěváka Ivana jistě nezklamalo.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

P.V.A.

Plzeň / punk-rock / 1994

Plzeňská skupina byla jediná, kterou jsme měli možnost v minulosti na našich toulkách potkat. Dnes zahráli s novým bicmanem a blok z průřezu jejich dlouholeté práce slavil úspěch.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Stagewar

Německo, Frankfurt n. M. / thrash 'n roll / 2003???

Zahraniční zástupce svižného thrashe přijel do Újezda až z Frankfurtu nad Mohanem. Cesta se na výkonu v žádném případě nepodepsala a přípitek všem přítomným v úvodu setu byl více nežli sympatický. Divoké reje pod scénou pak skvěle dokreslovaly koncertní atmosféru.

Retroprotest

Prachatice / punk hardcore / 2005

Kapela s repertoárem punkových formací 80. – 90. let zahrála výběr toho nejlepšího, co bylo ve zmíněných dobách na vrcholu popularity. Oprášené pecky si zazpívali jak pamětníci, tak hosté mladší generace a završili tím čas pro dnešní fest určený. Mohu říci, že akce se vydařila a vzpomínat bude každý, kdo si cestu do Moštárny v Újezdě nalezl a večer si tak parádně si užil.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace