31. 10. 2020 Chatrč na pilíři

Chatička na pilíři uprostřed Radbuzy – 30.10.2020

Jedinečná čarodějnická chatrč bez Baby Jagy

Nad řekou

Cíl sobotního výletu nás zavedl přes Chotěšov a Mantov na břeh řeky Radbuzy. Po vzoru celé řady výletníků, kteří toto místo již navštívili, jsme se zastavili nejdříve na pravém břehu přímo na krajním pilíři bývalého železničního mostu.

Pohled z pravého břehu

Poté naše kroky směřovaly přímo k vodě, odkud bylo na dřevěnou roubenku, umístěnou na prázdný pilíř, dobře vidět. Žádné schůdky, žádný žebřík a už vůbec ne výtah – parta nadšenců v čele s Danielem Hackerem tu někdy kolem roku 2000 postavili tuto raritu během čtrnácti dní. S pomocí lodiček a horolezeckého vybavení včetně provizorní lanovky se zrodila chaloupka na kuří nožce.

Pohled z levého břehu

Na druhou stranu jsme se dostali přejetím přes Stod a v Chotěšově kolem školy. Pořád dál po polní cestě kolem lesa, dokud se před námi neobjevily vzrostlé stromy lemující koryto řeky s oficiálním parkovištěm. Odsud jsme mohli obdivovat chatičku z kratší vzdálenosti. Kromě odvážného stavebního stylu bylo vidět i neúprosný zub času, který se na konstrukci podepsal roky vlivu nepříznivého počasí. Kousek po proudu se nachází vodní elektrárna přímo u jezu, jehož nadmořská výška je přesně 333m.

Několik detailů

Ještě přidávám několik snímků s detaily chatrče již časem silně poznamenané. V poslední době se začíná mluvit o jejím zrušení. Proto jsem rád, že u nás zůstane již napořád v archivu jako zajímavý a neopakovatelný turistický výlet.
Informace jsem čerpal z portálu Rádio vašeho kraje.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace