2. 4. 2021 Šťáhlavice

Brdská magistrála – turistická trasa Plzeň-Brdy 2.4.2021

Na nadregionální cyklostezce se neustále pracuje

Cyklostezka Brdská magistrála

Páteční podvečer jsme, kromě železničního mostu přes Úslavu, navštívili i začátek, respektive konec budované Brdské magistrály. Záleží, odkud se na charakteristickou kulatou modrou značku s bicyklem uprostřed, podíváte. My přišli od Šťáhlavic, takže pro nás začínala. Na cestičce a v jejím okolí se vyskytovala spousta výletníků, malých i velkých a samozřejmě pejskařů, pro které je zatravněná plocha vždy rájem. I náš malý Ronnie si tu našel dalšího kamaráda.
Asfaltová stezka, od základů postavená dle přísných norem, by měla býti turistickou spojnicí z Plzně až do Brd na Padrťské rybníky. U Nezvěstic odvedli stavaři kus práce – jak tímto úsekem, tak úsekem přímo v Nezvěsticích přes Úslavu směrem k Žákavé (v dohledné době se tam chystám). V každém případě se tu realizuje skvělý nápad, který v konečné podobě zmenší riziko uživatelům při současném používání silnic prvních a druhých tříd pro turistické účely. Navíc jsou u magistrály budována odpočinková místa, která atraktivitu cyklostezky nepochybně zvýší.
V závěru galerie si neodpustím dva snímky jorkšírka Ronnieho po 10 kilometrech turistiky.

Mefisto z Letinské kovárny

Z názvu krátkého textu budete mít možná dojem, že článeček bude pojednávat o něčem temném, čpějícím sírou. Opak je pravdou! Při procházce na budované cyklostezce jsme potkali chodského psa, zdálky připomínajícího malého vlčáka. Ač chovám k pejskům jakékoliv velikosti obrovský respekt, při bližším pohledu si získal určitě nejen moje sympatie.
Plemeno chodského psa má platný původní standard ze dne 28.10.1984 a z charakteristických vlastností jsou uváděné – temperament, rychlost, obratnost, láska k lidem, ovladatelnost… a spousta dalších pozitiv.
My měli tu čest poznat na vlastní oči pejska jménem Mefisto s přídomkem z Letinské kovárny. Hravý, dovádivý, ale na druhou stranu poslušný a celkově pohodový. Všechna čest pro něho i majitele! Parádně se předvedl při nošení neuvěřitelně dlouhé větve, se kterou se dokázal bavit po celou dobu naší přítomnosti.
Více o plemenu, majitelích, pejscích a všem, co vás zajímá, naleznete na obsáhlém webu Klub přátel chodského psa, z.s.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace