16. 11. 2018 Sokolovna Spálené Poříčí De Bill Heads, Komunál

Best of Tour 2019 - Spálené Poříčí 16. 11. 2018

Rockový koncert na Sokolovně

V pátek večer jsme se byli podívat ve spálenopoříčské Sokolovně, kde v rámci výše jmenované šňůry proběhl koncert kapel De Bill Heads a Komunálu. Již plné parkoviště na náměstíčku dávalo tušit, že účast bude vysoká. Po vstupu na sál se tento předpoklad vyplnil a stále přicházející hosté vyplňovali místa u stolů i na parketě.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.

De Bill Heads

Rock / Turnov / 1996

Skupina v čele s Honzou Havlíčkem vyrukovala na publikum se starými dobrými věcmi. Chvilky mezi skladbami vyplňoval frontman krátkými glosami ze života kapely, které natěšené obecenstvo odměňovalo potleskem stejně tak, jako jednotlivé písně. Výměna kytaristy a bicmana v letošním roce dopadla pro turnováky ke spokojenosti jak muzikantů, tak fanoušků, kteří si koncert s pozměněnou sestavou parádně užívali. Nutno ještě zmínit natočení nového klipu k hitovce Kameny a prach, který spatřil světlo světa v letošním (2018) roce.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Komunál

Chlumec nad Cidlinou / rock-metal / 1992

Již při vyslovení názvu této kapely se mnohým v paměti vybaví nacpané sály, skvělá muzika a nezaměnitelný hlas Luboše Suchánka. Všechny tři uvedené přídomky se na Sokolovně ukázaly ve 100% pravdivosti. Skupina šlapala jako dobře promazaný stroj a známé pecky pumpované do lidí zvyšovaly teplotu kotle těsně pod bod varu. Páru z něho vypouštěl zpěvák výlety k prvním liniím a nechyběla návštěva našlápnutého parketu. V plejádě hitovek zazněla i novinka Zapalte nás, která se fanouškům dostala pod kůži hned po jejím vydání (2018). Ve videu si dokonce mnozí skalní příznivci zahráli, což vypovídá o vřelém vztahu muzikantů se skalními fans.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace