12. 9. 2020 Lhota u Plzně Steven Daniels, Charlie Slavík Revue, Katr, ParadeMarche, Ponorka Band

Benátská noc ve Lhotě u Plzně 12.9.2020

Třetí ročník multižánrového festivalu

Louka za lávkou Járy Cimrmana se stala dějištěm třetího ročníku multižánrového festivalu ve Lhotě. Kromě kapel několika stylů tu předvedly svůj um i místní mladičké roztleskávačky s názvem Lentilky. Hlavní pořadatelé – manželé Leichtovi, za podpory městské části Plzeň 10 a plzeňského primátora Martina Baxy, zorganizovali dnešní akci navzdory nepřející covidové době. U vstupu se neplatilo, ale kdo měl zájem, mohl ve sbírce finančně podpořit nákup keramické vypalovací pece.
Oficiální report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Lentilky

O úvodní slovo se rozdělili hlavní pořadatelé se starostkou Zdeňkou Hončarovou. Poté již prostor před stage patřil jednoznačně mladým Lentilkám. Secvičené představení mělo úspěch a potlesk si děvčátka po právu zasloužila.

Steven Daniels

Plzeň / rock'n'roll-rock / 2017

Hudební výkop si vzala za své sympatická parta se zpívajícím kytaristou Stevem. Vlastní tvorbu okořenili několika světovými covery a výsledek měl u publika úspěch.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Charlie Slavík Revue

Na tento projekt jednoho z nejlepších hráčů na foukací harmoniku Charlieho Slavíka jsem byl dosti zvědavý. Zhlédnutá videa nedokáží předat reálnou atmosféru a show, byť v bluesovém rytmu, měla šťávu. Slovní doprovod ke skladbám, emoce při každém tónu jemu nejoblíbenějšího nástroje a navíc osobní pozvání fanynek z publika přímo na pódium mělo grády, které ocenil snad každý z přítomných.

Katr

Plzeň / heavy-hard rock / 2002

Změnu rytmu na poctivý hutný hardrock si mnoho hostů nenechalo ujít a přítomností v těsné blízkosti scény vytvářeli povedenému výkonu skvělou atmosféru. Kromě věcí z posledního alba Zastav se… (2018) tu Zdeněk Vardžik udělal radost fanouškům staršími obehranými fláky, jejichž doprovod byl slyšet ze všech zákoutí.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

ParadeMarche

Praha / rock-hard rock / 1994

Kapela se zpěvákem Radomilem Zíkou vybalila staré osvědčené kousky podpořené zaplněným travnatým pláckem. Kromě nich tu zahráli i ještě teplou novinku Nech to bejt, která je signálem o práci na třetím CD v řadě.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Ponorka Band

Dobřany / pop-rock cover / 2007

Závěr festivalu připadl této revivalové formaci, kterou můžeme potkávat na bigbítových akcích v širokém okolí. Jirka Křepela s Petrou Kováčikovou dávali známým hitovkám z top rockové scény ten správný náboj a texty jednotlivých písní se jako ozvěna vracely zpět na pódium.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace