12. 5. 2023 Klatovy, Falcon Club Harlet, Sandonorico

Zajímavý koncert v klatovském Falconu proběhl 12.5.2023

Na klubové scéně zazněl nadupaný lumberjack-rock, ale i líbivý symphonic-metalový set

V pátek večer jsme se vydali do Klatov, kde program suterénního klubu Falcon avizoval koncert dvou hudebních formací. Dle rozpisu však z původního line-upu zůstalo jen Sandonorico, rozjezdovka dostála změny a v reálu pak nesla název Harlet. Byť byla akce dosti propagovaná, kulturní dění v okolí strhlo předpokládanou návštěvu a parket se tak ne zcela zaplnil. Určitě bych pochválil solidní zvuk, jež byl ruku v ruce s velice hustou nepropustnou mlhu, kterou ostrá světla občas nedokázala ani prosvítit. K plusům bych přičetl dodržený časový rozpis, ve kterém si obě skupiny užily svůj díl do poslední vteřiny.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Harlet

Plzeň / metal, hard rock / 1995

S touto sympatickou partou jsme se již několikrát potkali, naposledy na Kalikovském mlýně dne 19.6.2023 (odkaz). Její repertoár obsahuje povětšinou coverové věci od světových hardrockových jmen. Každé představení má energii, náboj a styl označený jako lumberjack rock (dřevorubecký rock), při jehož prezentaci není nouze o prasklé struny. Tento pátek se obešel bez výměny jmenovaných propriet a my si tak užili výběrový playlist sestavený právě na tento večer.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Sandonorico

Praha / symphonic metal / 2011

Pražská kapela Sandonorico jede v současnosti republikovou šňůru na podporu v loňském roce (2022) vydaného debutového alba Nová ZeMě. Tour pod tímto názvem má na programu koncerty klubové, sálové a hlavně představení na open air scénách, která na sebe nenechají dlouho čekat.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace