26. 9. 2020 Volduchy Don't panic, ADZ, Já Ještě Nevim, Stamp out Systém, T.B.N., S.A.S., Do Řady!, Zputnik

Vyvrhells pro Tobíka – punkový festival ve Volduchách 26.9.2020

Benefiční přehlídka dobré muziky v pohodovém prostředí

Napříč současné složité době nás čekal v sobotu plně obsazený charitativní festival s účastí osmi vystupujících formací. Na prostorném pódiu se představily skupiny v punkovém stylu a početné obecenstvo si mohlo užít jak našlápnuté jednotlivé bloky, tak příjemnou atmosféru jako nit se táhnoucí celým odpolednem a večerem. Ze všeobecně známých nařízení jsou v níže publikovaných galeriích záběry pouze na vystupující kapely.
Oficiální report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Don't panic

Přeštice / punk rock / 2014

Přeštická parta měla tu čest a festival pořádaný nýřanskými Vyvrhells po 14. hodině odstartovala. Skupina pohybující se na scéně již šest let má na kontě album Blázen (2018), ze kterého tu dosti zaznělo.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

ADZ - Armáda Duševně Zmrzačených

Rokycany / underground / od 2017 v současné kompletní sestavě

Již dlouhou řadu let se tato rokycanská kapela pohybuje v hudebním světě, avšak současnou podobu dostala až v roce 2017. Jejich repertoár podbarvený hutnou muzikou skrýval drsnou syrovost tohoto světa a vytáhl témata, o kterých se tak často nemluví.

Já Ještě Nevim

Toužim / punk rock / 2001

Toužimská parta se pochlubila energickým představením se spoustou skladeb věnovaných přírodě a našeho vztahu k ní. Kromě obsáhlého playlistu si s sebou přivezla i početný fans, který muzikanty dokonale podpořil.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Stamp out Systém

Libořice / punk-punk

Silný náboj na každém koncertě z pódia přímo sálá. Punk jako řemen a svým přednesem přilákali k jevišti dosti hostů.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

T.B.N.

Nýřany / punk.

První z nýřanských punkových zástupců a s Bednou u mikrofonu vytáhli to nejlepší ze svého debutového alba To Bych Neřešil (2019). Emoce a podpora fanoušků – parádní kombinace.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

S.A.S.

Nýřany / punk rock / 1993, jako S.A.S. od 2002

Stovky koncertů pod touto značkou kvality mluví v punkovém světě samo za sebe. Dlouhá řada vydaných titulů a každý rok nové kousky dávají tušit, že muzikanti jedou neustále vpřed. Navíc se tu dnes ukázali jako jedni z hlavních pořadatelů charitativní akce. Všechna čest za to, s jakým elánem dokáží nezištně pomoci na místech, kde je to nejvíce potřeba.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Do Řady!

Bílina, Teplice / rock-punk / 1987

Na většině festivalů bývají jedni z tahounů. Více jak 30 let okupují punková pódia a jejich pověstné masky klaunů doplněné jednobarevnými overaly jsou známé nejen v České republice. Poslední viditelný počin má název Idyla na D1 a jako úspěšný klip si jej můžete přehrát na serveru You Tube.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Předání finanční sbírky

Pauzu před nástupem závěrečné kapely využili pořadatelé k předání finanční sbírky tatínkovi nemocného Tobíka, která probíhala po dobu akce a přispěli do ní v podstatě všichni přítomní. Ať to byly kapely, jenž se vzdaly honorářů, pořadatelé včetně provozovatele místního hostince, tak každý jednotlivý host svou účastí – společně podpořili dobrou věc.

Zputnik

Praha / punk

Známá punková stálice předvedla parádní výkon, ve kterém dominovala neuvěřitelně energická zpěvačka Aneta Práglová. Oblíbené songy z bohatého repertoáru podpořené hudebním uměním spoluhráčů byly tím posledním dějstvím vydařeného voldušského festivalu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace