20. 4. 2019 Plzeň Nízká úroveň, Košutka Hills, Do Řady!

Vyvrhells pro Kačenku – Plzeň 20.4.2019

Punkový benefiční festival v Saloonu Roudná

O sobotní odpoledne tohoto víkendu jsme měli postaráno již delší dobu. Asi od chvíle, kdy pořadatelům nýřanských Vyvrhells vyšel plakát na tento punkový festival, jehož výtěžek poputuje na konto nemocné Kateřiny Podrázské. Právě předávání finančního obnosu během koncertu bylo vyvrcholení mnoha měsíční snahy punkerů nashromáždit co největší částku, která nemocné holčičce alespoň trochu pomůže při nákladném léčení. Velká poklona pořadatelům, organizátorům a všem, kteří se byť jen nepatrným přičiněním podíleli na tomto smysluplném počinu.
Z časových důvodů jsme museli festival opustit ještě před tímto oficiálním aktem, bohužel. V době naší přítomnosti se mejdan začínal slibně rozjíždět a z výše uvedeného důvodu mohu nabídnout report pouze prvních tří účinkujících.

Přípravy

V době našeho příchodu probíhaly poslední úpravy scény a zvučení. Fanouškové se pomalu scházeli a s plnými sklenicemi obsazovali volná místa, která se během večera utěšeně zaplnila. V rohu nechyběla šatna a pultík se suvenýry vztahujícími se k historii tohoto festivalu.

Nízká úroveň

Rokycany / punk / 2013

Kapelu jsme měli možnost vidět a hlavně slyšet v 1. základním kole výběrové soutěže Múza 2019. Jak tam, tak tady za podpory neustále přicházejících hostů předvedli parádní set, který na sále začal viditelně zvyšovat provozní teplotu přítomných.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Košutka Hills

Plzeň / punk rock / 2001

S plzeňskou partou jsme dodnes neměli tu čest potkat se na podobné akci. S odstupem času mohu říci, že je to škoda, neboť jejich blok měl šmrnc muzikantský, zároveň i textový. Kapela měla na domácí půdě slušnou odezvu v prvních pogujících tanečnících.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Do Řady!

Bílina, Teplice / rock-punk / 1987

Nechá se říci, že skupina se stává legendou. Jejich představení v černých overalech a děsivých maskách klaunů umocňuje výkon celé formace. Skoky, komunikace s fanoušky, nová tvorba a natáčení videoklipů – toto vše charakterizuje sympatickou partu z Bíliny, která v březnu 2019 pustila do světa poslední natočený klip k songu Idyla na D1.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace