19. 6. 2021 Voznice AsBest, G.O.C., Knírek, Bikkinyshop, Michal Šeps & Reggiment, DCRadio

Voznice Fest vol. 3 – přehlídka výrazných hudebních stylů 19.6.2021

Úspěšný festival v areálu letní zastřešené scény

Sobotní odpoledne jsme se zajeli podívat k Dobříši do obce Voznice. Konal se tu již třetí ročník slušně obsazeného soutěžního festivalu amatérských kapel. Kromě pětice formací usilujících o metu nejvyšší – pozvánku k natáčení vlastního klipu u renomované společnosti Junek Film, se tu představila i velice mladičká a nechá se říci domácí skupina s coverovým setem.

AsBest

Dobříš / rock / 2020

Právě tato kapela, složená z aktivních i bývalých žáků hudební školy Dobříš, splnila nevděčný úkol zahajovací formace na jedničku. Byť se soubojů o vavříny nezúčastnila, za výkon se v žádném případě nemusela stydět. Dle hovorů v zákulisí mají v šuplíku připravené vlastní věci, kterými chtějí v dohledné době rozšířit svůj rockový playlist.

G.O.C.

Přerov / hard rock-rock'n'roll / 2015

Vypalovačky v hardrockovém stylu, emoce a pohyb na scéně zdobily výbušný blok. Stoprocentní výkon každého člena měl v celkovém součtu neuvěřitelnou sílu a za mne palec nahoru. Za muziku a hlavně za přednes. Paráda.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na Bandzone.cz

Knírek

Příbram / shoegaze / 2012

S kapelou jsme se v minulosti potkali na plzeňské Múze. Už tam si drželi svojí laťku hezky vysoko. Dnes to byl Knírek podstatně tvrdší – jak na kytaře, tak na bicích a svojí plusovou roli v sestavě májí i klávesy, které místy temnější skladby dokázaly proslunit.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na Bandzone.cz

Bikkinyshop

Beroun / nu-metal-crossover / 1998

Decibelový nátěr, emoce a parádní muzika. Co víc by si metalový fanoušek mohl přát? Před pódiem skvělá nálada podpořená muzikou a rozjetým kotlem, zhoustla na tu správnou úroveň. S kapelou jsme se dnes na koncertě potkali poprvé, ale už teď se těším na další setkání.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na Bandzone.cz

Michal Šeps & Reggiment

Děčín / reggae-dub

Změna rytmu, změna tématu a zaplněný parket. Tak nějak lze uvést představení ve stylu reggae, při kterém se nechá, se zavřenýma očima, přenést na jamajské pláže. Určitě velký tahák mnoha hostů, což se odrazilo na doprovodu většiny songů.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na Bandzone.cz

DCRadio

Děčín / emo-punk / 2014

Kapela si na Voznici užila třetí sobotní koncert v řadě – absolvovaný troják s více jak 400 kilometry za volantem. V obrovské vitalitě a chuti předvést to nejlepší z domácí dílny nebyla ani památka po únavě, spíše naopak – energii muzikanti rozdávali každému, kdo se před pódiem nacházel.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na Bandzone.cz

Vyhodnocení

Chvilka napětí při otevírání bezpečně zajištěných misek s odevzdanými hlasy, pečlivé přepočítávání vhozených lístků a poté slavnostní vyhlášení vítěze. Tím se stala berounská metalová parta Bikkinyshop, která bude mít tu čest natočit videoklip u hlavního sponzora festivalu – společnosti Junek Film.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace