23. 10. 2021 Volduchy KD Futro, Chicken Hell, Zputnik, Stellaris, Krleš

Voldušský multižánrový festival Holky za mikrofonem 23.10.2021

Poslední velká akce letošního roku v místním KD

Sobotní večer jsme měli jasný cíl – hudební arénu voldušského kulturáku, kde se konala poslední větší akce tohoto roku. S pořadatelským rukopisem Vildy Kounovského se na pódiu představily formace, jejichž společným atributem byl ženský vokál u mikrofonu. Pohodoví pořadatelé, osvětlená nazvučená scéna Jardou Pospíšilem a dobře zásobené bary čekaly na hosty, kterých by se do prostorného KD vešlo určitě podstatně více, nežli byla skutečnost. Přesto měl večírek důstojnou atmosféru – parket sice nepraskal ve švech, o to více si návštěvníci jednotlivé koncerty užívali.
Obsáhlý report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Futro

Zbiroh / cover, crossover / 2008

Zbirožská čistě dívčí skupina dnes překvapila – jako záskok se u kytary a basy objevili přátelé kmenových muzikantek. Repertoár postavený na coverovém základě okořenili několika svými věcmi a u pódia se objevili první tanečníci.

Chicken Hell

Rokycany / punk-rock / 2011

Tuhle partu muzikantek s jediným zástupcem mužského pohlaví jsme si dnes poslechli poprvé. Za sebe mohu říci, že blok věcí z domácí dílny v jejich podání mi sedl a určitě se nebudu bránit návštěvě akce, kde Chicken Hell zahrají. Palec nahoru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Zputnik

Praha / punk

V tuto dobu to začalo na parketě jiskřit. Aby ne, scénu obsadila punková kapela Zputnik, který s Anetou Práglovou dokáže rozhýbat publikum na každém koncertě, kde zahraje. Spousta pohybu, komunikace s fanoušky – vše přesně tak, jak by mělo býti.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Stellaris

Praha / metal / 2019

Kořením večírku v podobě metalového Stellaris by se nemělo šetřit na žádném festivalu. Parádní HC blok s anglicky zpívanými texty roztočil mlýnici a k vidění byla i ulička, kterou si fans vyloženě užívali. Opět vzorová komunikace s první linií, co více si může metalový fanda přát? Za mne palec nahoru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Krleš

Severní Čechy / heavy-metal / 1990

Již delší dobu jsme se s kapelou nepotkali, o to více jsem se na jejich vypalovačky, prezentované Sašou Potměšilovou, těšil. Svižné bicí, kytarové pozice, hlasitý doprovod… Představení si užíval celý sál, byť hodiny ukazovaly pokročilou noční dobu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace