23. 6. 2024 Nepomuk, Areál Dětského domova Martin Kilby a Adam Klaus

Vítání léta v Dětském domově Nepomuk 23.6.2024

Tradiční akce s podtitulem Den otevřených dveří měl bohatý doprovodný program

Nedělní odpoledne v Dětském domově Nepomuk bylo věnováno očekávané kulturní události s několika položkovým programem. Do prostorného areálu si našlo cestu početné obecenstvo všech věkových kategorií – pro ty nejmenší připravili pořadatelé nafukovací hrady, vystoupení Divadla Kolem a svou pozornost si zasloužilo i kejklířské představení. Pro hosty starších ročníků pak organizátoři připravili možnost komentované prohlídky interiérů DD a samozřejmě i hudební vystoupení.

Přivítání, Divadlo Kolem

S úderem 13. hodiny se o slovo na krytém pódiu přihlásil moderátor nedělní akce – zkušený Standa Jurík. Přání hezké zábavy a užití si celoodpoledního programu zaznělo z úst ředitele Dětského domova Mgr. Romana Sudy, který tak Vítání léta oficiálně zahájil. Potlesk a přesun publika, tvořeného povětšinou těmi nejmladšími hosty, trval na lavičky před divadelní jeviště v podstatě jen krátkou chviličku. Před malovanými kulisami tu rozehrálo herecké duo Divadla Kolem pohádku o přátelství, kamarádství, samozřejmě s dobrým koncem. Napětí, zapojování se dětí do příběhu a potlesk v závěru – na nedělní odpoledne skvělý start.

Kejklířské vystoupení

Hromadné přeskupení zájemců o vystoupení žongléra před hlavní stage bylo opět otázkou několika minut. Akrobatické kousky s míčky, kužely, nechyběly skoky a salta…, v závěru pak žonglování s pánvičkou, vajíčkem a zapálenou pochodní. Hlasitý potlesk publika byl určitě na místě.

Prohlídka interiérů

Během kulturního dění jsem se stal součástí skupiny hostů, kteří se přihlásili do komentované prohlídky interiérů Dětského domova. Slovní doprovod Vlasty Kováře pak popisoval jednotlivé místnosti, denní režim dětí či aktivity všech tří rodinných skupin. Zajímavé a níže přináším několik fotografií z interního zázemí zde žijících dětí. My se v těchto chvílích s Vlastou rozloučili a vydali nedělním silničním provozem směrem k domovu.

Martin Kilby a Adam Klaus

Prvním bodem hudební části odpoledne bylo vystoupení dua Martin Kilby a Adam Klaus. Klávesové nástroje byly v režii prvně jmenovaného Martina Kilby, hlavní vokál měl v dominanci druhý člen sestavy - Adam Klaus. V jejich podání tu zazněly známé skladby ze světové scény, které se neobešly bez odezvy publika.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace