23. 12. 2022 Blovice, náměstí

Vánoční jízda – třetí ročník benefiční automobilové akce 23.12.2022

Vánočně ozdobené vozy na putování Plzeňským regionem

Blovické předvánoční náměstí ožilo den před ježíškovským večerem zaplněným parkovištěm a vůní spáleného benzínu. Charitativní akce Vánoční jízda pod hlavičkou firmy MT Auto Detailing již po třetí rozdávala sváteční atmosféru, dárky těm nejmenším a hlavně pomohla tam, kde to je nejdůležitější – dvěma rodinám s mladými dívkami, jejichž osud nepatří k těm nejšťastnějším. Formou nákupu samolepek, sponzorských darů a fyzickou účastí tak pomohl každý svým malým střípkem, který v součtu vynesl finanční hotovost, číselně vyjádřenou 41570 Kč. Z ní byla v závěru hlavním pořadatelem Tomášem Bradou osobně předána každé dívce polovina výtěžku pátečního podvečera.
Kromě jízdy 48 naparáděných automobilů osobních se letos poprvé zúčastnily také čtyři kamióny, čemuž odpovídala i změna trasy okružní jízdy Blovice – Nepomuk – Starý Plzenec – Spálené Poříčí a poté zpět na blovické náměstí. Navíc tu proběhl i doprovodný program s adrenalinovým představením neuvěřitelných kousků na čtyřkolce či vystoupení ZUŠ Blovice. Akce měla širokou podporu veřejnosti a napříč deštivému počasí se našla spousta moto fanoušků, kteří si výjimečnou událost nenechali ujít jak v Blovicích samotných, tak na zastávkách okružní trasy. Všechna čest pořadatelům, sponzorům a každému jednotlivci, kteří se byť nepatrným dílečkem na benefici podíleli. Níže přináším několik vět a fotografií ze třetího ročníku Vánoční jízdy, o jejíž vzestupné tendenci není pochyb.

Úvod a zahájení

Plánovaný start v 16:00 hodin byl pořadateli sympaticky dodržený a po úvodních slovech moderátora Jaroslava Míky přišel čas na první položku pátečního pozdního odpoledne.

Stunt Show Richarda Mošny na čtyřkolce

Na asfaltové ploše blovického parkoviště dostal prostor k předvedení neuvěřitelných jezdeckých dovedností Richard Mošna. Se svým čtyřkolovým benzínovým parťákem ukazoval, že jezdit se nechá v opravdu netradičních pozicích – po přední či zadní ose, po dvou kolech a dokonce i po jednom. K mistrovským kouskům určitě patřil trik jízdou hlavou dolů, ve stoje, se skákačkami kolem stroje… a vrcholem pak jízda ve stojce po zadní ose čelem vzad. Palec nahoru! Potlesk a ovace publika byly určitě zasloužené.

Vystoupení žáků Základní umělecké a hudební školy Blovice

Řev motoru a svištění smyků vystřídalo vystoupení žáků místní ZUŠ, kteří si pro hosty připravili pásmo skladeb věnovaných tomuto vánočnímu období. Potlesk a natáčení videí byly samozřejmostí, stejně tak jako poděkování od pořadatelů za vynaložené úsilí při sestavování playlistu.

Rozsvícení automobilů, videoprojekce ze života dívek a předání ceny nejlépe ozdobenému vozu

V ten správný čas se vánočně vyzdobená vozidla rozzářila nekonečným počtem svítících bodů včetně dekorativních předmětů instalovaných na karosériích plechových miláčků. Od klasických ozdob přes sáňky, Santa Klause, vánoční stromky, vatové vousy… po dárečky mistrně aranžované na střeše vozu. Právě osádka tohoto automobilu byla hlasováním označena jako nejlepší ve vánočním zdobení – po vyhlášení si odnesla první cenu. Během prohlídky a hlasování běželo na stage krátké video ze života osudem poznamenaných dívek.

Odjezd z blovického náměstí

Oficiální část byla úspěšně za námi a na pořad večera přišel pomyslný start spanilé jízdy. Za hlasitého troubení a blikání se posádky se svými vymazlenými stroji vydaly na okružní Vánoční jízdu.

Starý Plzenec – vlakové nádraží

Plánovaná zastávka ve Starém Plzenci měla přibližný čas v 18:45, v reálu trošku s malým zpožděním. Přesto si na plácek u kolejí našlo cestu dosti zvídavých hostů, mezi kterými nemohli chybět ti nejmladší. Právě pro ně byly připravené dárky rozdávané účastníky společného cestování. Chvilka povídání a poté zpět za volanty – odjezd na další štaci na sebe nenechal dlouho čekat.

Blovice náměstí – předání výtěžku a závěr

Do Blovic jsme se, na rozdíl od registrovaných vozidel, vydali rovnou ze Starého Plzence. Chvilka čekání ve vyhřátém autě nás po dvaceti minutách odměnila příjezdem účastníků akce. Hlavní pořadatel Tomáš Brada v tuto dobu dával dohromady numerické vyhodnocení Vánoční jízdy a poté slavnostně, za přítomnosti promoklého publika, předal hotovost přímo do rukou obou dívek upoutaných na invalidní vozíky. Potlesk, foto s rodiči a velké poděkování každému, kdo si našel v předvánočním shonu čas a svojí přítomností benefiční událost podpořil.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace