23. 12. 2021 Blovice, Starý Plzenec

Vánoční jízda s MT vol. 2 – 23.12.2021

Charitativní automobilová akce s početnou účastí

Možná si mnozí z vás ve čtvrtek večer povšimli projíždějící kolony světélkujících automobilů. Vězte, že se jednalo o druhý ročník Vánoční jízdy pod patronací společnosti MT Auto Detailing. Díky sponzorům, divákům a hlavně účastníkům byla při této příležitosti nashromážděná poměrně značná finanční částka, za kterou pořadatelé zakoupili drobné dárky rozdávající dětem během Vánoční jízdy na předem avizovaných zastávkách. Podstatně větší díl charitativního výzisku pak organizátoři rozdělili do rodin Chounových a Větrovcových.

Blovice náměstí

Místo a čas srazu vozidel druhého ročníku Vánoční jízdy s MT byl pevně daný – blovické náměstí, které nebylo pro tento účel vybráno náhodně. Plánovaná trasa odtud vedla do Nepomuka, odkud kolona pokračovala po státovce do Starého Plzence a poté zpět přes Šťáhlavy zadem do Blovic. Zde se konalo kolem 20. hodiny vyhodnocení nej… vozu. Tohoto vrcholu celé akce jsme se již nezúčastnili. V každém případě přináším sadu snímků v podstatě od příjezdu prvních vlaštovek po odjezd na plánovanou okružní jízdu. Automobily mnoha typů i registračních značek z takřka celé naší vlasti zaplňovaly parkovací místa od 16. hodiny a během posledních příprav byly vidět diskutující hloučky, dolaďování světelných řetězů či připevňování mnohdy kuriózních doplňků na karoserie plechových miláčků. Odjezd z náměstí se neobešel bez hlasitého troubení a mávání motoúčastníků přihlížejícím divákům.

Starý Plzenec – vlakové nádraží

Orientační čas zastávky Vánoční jízdy ve Starém Plzenci vyšel bez mála na minutu přesně. Osvětlenou kolonu, přijíždějící ke staroplzeneckému nádraží, vítaly desítky přihlížejících včetně těch nejmenších. Právě pro ně měli jezdci připravené balíčky se sladkými dobrotami. Trocha povídání, zdravice se známými a šňůra vozů se vydala na další štaci. V úplném plzeneckém závěru jsme mohli vidět ukázku jízdních vlastností velké Toyoty, která vysoký schod nakládací rampy zdolala bez větších problémů.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace