20. 5. 2023 České Budějovice, MC Fabrika Insania, Blamage

Úvodním setem pogratulovala oslavencům brněnská Insania 20.5.2023

Narozeninová oslava 20. výročí Blamage, hudebním gratulantem se stala brněnská Insania

Sobotní večer v českobudějovickém MC Fabrika se stal středobodem fanoušků skupiny Blamage, která právě letos dosáhla 20. let hudebního života. Co více si na takovou událost přát, nežli dobrou muziku, zaplněný klub a skvělou atmosféru? Přesně těmito symptomy se akce vyznačovala – nálada perfektní. Jako hudební host pogratulovala českobudějovickým muzikantům brněnská Insania, která se skvěle postarala o rozehřátí početného publika do provozní teploty.
Pivo teklo proudem a členové Blamage se tu blýskli nejen v roli pořadatelské či jako lídři hudebního mejdanu, ale i jako zdatní „grillmani“, kdy každému z hostů naservírovali pěknou porci teplého vepřového. Prostě a zkrátka – oslava se vším, co k tomu patří.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Kapela Blamage v roli hostitelské

Insania

Brno / crossover-rock / 1987

S kapelou Insania jsme se již několikrát setkali, naposledy v hořovickém klubu Labe 31.1.2020 (odkaz). Pokaždé to stálo za to - ať po stránce hudební, či při představování knižního počinu s názvem Kacířův kancionál, ke kterému jela v roce 2019 republikovou šňůru. Insania prostě patří k top kapelám brázdící českou kotlinu křížem krážem. Ve Fabrice jsme si v podání Petra Poly Pálenského poslechli parádně namixovaný playlist, kde se mezi staršími kousky určitě neztratily ty novější ze zatím posledního alba GRRRotesky (2022).
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Blamage

České Budějovice / thrash-metal / 2003

S touto českobudějovickou nářezovkou se naše cesty napříč bigbítovými kraji ještě neprotnuly. O to více jsem byl zvědavý a rádi jsme pozvání na koncert přijali, byť dvouhodinovka noční jízdy zpět byla trošku náročnější.
Teď k akci samotné. Hned po příchodu a akreditaci jsme dostali řádnou porci uzeného ohřívaného ve vonící udírně. Poté chvilka tabákového oddechu a vzhůru na značky. Vystát si post v první lajně bylo nepsanou povinností, ze zadních řad by byly snímky, s ohledem na neustále doplňovanou mlhu, povětšinou rozmáznuté. O start se postaral Luděk Šindelář (známá tvář z některých kapelních klipů) a to stylově – za úplné tmy s pouze spodním nasvícením. Paráda! Poté vyjeli muzikanti v čele se zpěvákem Milanem Černochem na zteč domácí scény pěkně zostra, odezvou byla hlasitá podpora zaplněného klubu. Průřez dvacetiletou tvorbou, s třešničkou na dortu v letos vydaném maxisinglu Antiporta, měl šťávu, emoce a silný náboj. Ještě dodám, že na scéně se po boku sehrané party ukázal i Jiří Kracl, jenž stál u zrodu skupiny COLP. Prodloužený set nabídl finále se dvěma přídavky a fotografováním s fanoušky, což se nechá považovat za parádní tečku vydařeného večera.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace