21. 4. 2023 Plzeň, Bílej Medvěd Utřela slzu, Rambanbám

Utřela slzu a Rambanbám společně v Bílým Medvědovi 21.4.2023

Další ze série nekončících koncertů v plzeňském klubu

V pátek večer jsme se vydali do centra dění a kulturních událostí, do plzeňského klubu Bílej Medvěd. Na tento večer připravil jeden z hlavních pořadatelů Dušan Hujas vystoupení dvou, skáčkem laděných kapel. Jejich produkci si přišlo poslechnout publikum, jež sice nepatřilo k nejpočetnějšímu, přesto dokázalo vytvořit důstojnou kulisu každému koncertu. Chutný mok, dobrý zvuk z dílny Franty Sýkory a celkově uvolněná nálada byly svědky trochu opožděného startu úvodní strašické sestavy, která tu páteční večírek perfektně rozjela.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Zázemí Bílýho Medvěda

Ještě nežli vše začalo, dostalo se nám té cti a ochotný provozní – výše jmenovaný Dušan Hujas nás provedl zázemím Bílýho Medvěda. Venku, v areálu ohrazeného komplexu, je v plné přípravě pláž s open air stage a jemným pískem. Poté jsme si mohli projít interiéry sousedního klubu Fénix, který je samostatnou klubovou odnoží Medvěda. Zde se provozuje trošku odlišný hudební styl – jazz, swing, blues…. Tímto Dušanovi ještě jednou děkuji za komentovanou prohlídku a přidávám ODKAZ na rozhovor s ním, kde se o těchto prostorech také mluví.

Utřela slzu

Strašice / punk / 2020

Ska-punková Utřela slzu se na pódiích plzeňského kraje objevuje od 2020. Její repertoár patří do škatulky s etiketou domácí kuchyně, ze které tu představila podstatnou část. S Pájou si střihl duet jako host David Šmuhař ze skupiny Bohužel, jenž tak dokázal strašické vystoupení příjemně okořenit. V závěru setu přilétly na muzikanty i podprsenky spokojených fanynek, které si po děkovačce nechaly podepsat poprsí od všech členů sympatické party.

Rambanbám

Chlumčany / ska-punk / 2011

Chlumčanský ska-punkový Rambanbám doznal změny v čele formace, kde se s akordeonem objevil pan Josef, mnohým známý jako člen punkové Důležité in Formace. Koncert měl svižný průběh, v němž jsme si poslechli zásadní věci z obsáhlého repertoáru, tvořeného od vzniku 2011. Dechová sekce, zpívající bicman Tonda Jablonický a kompletně sehraná mnohočetná formace se tu parádně postarala o dobře odvedenou hudební práci.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace