22. 9. 2018 Nepomuk Ukradený Vjecy

Ukradený Vjecy v Nepomuku 22. 9. 2018

Rocková tancovačka v Pizzerii Marshall

Sobotní vyjasněný podvečer přímo vybízel k návštěvě venkovního koncertu či jiné podobné akce na čerstvém vzduchu. Po odpoledni plném dojmů z kladení věnců při oslavách stého výročí vzniku Československa jsme si udělali výlet do Nepomuka, kde se uskutečnila poslední open air tancovačka před nástupem sychravých podzimních dnů.
Dorazili jsme těsně před úvodními akordy a poslední volný stůl jakoby čekal na náš příjezd. Připravit fotoaparát, dát si něco na žízeň a právě v tu chvíli se z beden ozvalo charakteristické intro. Poté přišlo na řadu to, proč si do tohoto klubu našli cestu desítky příznivců dobré muziky a dobře ošetřeného zlatavého moku.
Muzikanti do nás pálili pecku za peckou – žádná kapela v popředí naší rockové scény si nemůže být jistá, že její úspěšný song neuslyšíme právě v podání Ukradených Vjecý. Po úvodní sérii se osmělili první tanečníci následovaní dalšími a dalšími fanoušky. Určitě zmíním skladbu Proměny (Harlej, Walda Gang) věnovanou nedávno zesnulému Vláďovi Šafránkovi, při které nejednomu otrlému rockerovi zvlhly oči.
Rychlé bloky prostřídané pomalejšími věcmi vytáhli drtivou většinu hostů před pódium a taneční kreace nebraly konce. Sborové zpěvy, skupinové fotografie, parádní atmosféra ve společnosti pohodových lidí – toť asi nejlépe vystihuje podvečerní náladu v nepomuckém klubu. Produkce klatovských muzikantů skončila přesně ve 22 hodin posledním přídavkem, poslední velkou peckou na zpříjemnění cesty přítomných ke svým domovům.
Oficiální report jsem publikoval na Music Gate.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace