16. 7. 2022 Újezd u Chanovic, Moštárna Piknik, Ty Zmrde!, Problems!, Volant, Nízká úroveň, Aqva Silentia

Újezd u Chanovic – Cidre Punk Fest vol 5, sobota 16.6.2022

Punkový festival v areálu Moštárny oslavil páté narozeniny

Sobotní odpoledne bylo pro Moštárnu Divoké jablko výjimečné – již po páté se tu konala přehlídka výběrové punkové muziky. Na místní improvizovanou stage si našla cestu šestice kapel z blízka, ale i z poměrně vzdálených končin. Tradicí je tu dobře zásobené zázemí nabízející hostům občerstvení z grilu, z pípy i z vlastních zásob Moštárny.
Další obsáhlý report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz a na portále Hudební Knihovna.cz.

Piknik

České Budějovice / punk / konec devadesátek

Českobudějovická parta Piknik se pochlubila domácí dílnou, která se opírá o saxofon sympatické Martiny. Muzikanti se tu v loňském roce ukázali jako hosté, a tak dnes věděli, do čeho jdou. Byť se počasí mimořádně vyvedlo, publikum se zatím teprve scházelo a bylo tomu tak v podstatě celé sobotní odpoledne.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Ty Zmrde!

Praha / country-punk / 2003

Svižný country-punk přijel ukázat mnohočetná kapela Ty Zmrde! z naší české metropole. Od vzniku 2003 jedou svojí linii a určitě si tu našli nové fanoušky. O zpěv se dělí kytarista VDB s Ludmilou, kteří jsou hmatatelně významnými články dobře promazané hudební mašiny.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Problems!

Strakonice / punk / 2017

Strakonická kapela Problems! se na tomto festivalu objevila jako jedna z mála podruhé. Na Strakonicku jsou celkem známou skupinou a dnešek potvrdil, že fungují i mimo pódium jako sehraná parta. Ještě k jejich názvu – pod hlavičkou Problems! hrají od 2019, kdy se přejmenovali z původního Incidentu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Volant

Pardubice / punk-power

S nášivkami silových složek na stejnokrojových košilích a sakách nastoupil pardubický Volant. Dlouhou hudební kariéru muzikanti přetavili do řady titulů, ze kterých si pro sobotní koncert v Újezdě připravili zásadní věci z obsáhlého repertoáru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Nízká úroveň

Rokycany / punk / 2013

Rokycanská Nízká úroveň se v poslední době veze na vlně oblíbenosti publika napříč republikou. Muzikanti mají na kontě dvě alba a výměnu na postu basové kytary. Jejich punk-skáčkový set do line-upu festivalu perfektně zapadl.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Aqva Silentia

Frýdecko-místecko / punk / 1995

Byť měla frýdecko-místecká kapela Aqva Silentia ujeto nejvíce kilometrů, na výkonu to v žádném případě nebylo znát. Příjezd do Moštárny se jim vydařil přesně na čas a po krátké zvukovce vypálili výbušný playlist do publika, které si koncert viditelně užívalo. Za mne palec nahoru a pevně věřím, že se ještě někde potkáme.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace