25. 4. 2015 Dožice

Turnaj Prší v Dožicích 25. 4. 2015

Poprvé v historii se mi podařilo zvednout vítězný pohár nad hlavu

V sobotu jsme se zúčastnili 4. ročníku této karetní hry v dožické hospodě U Simči. Hezký den vybízel k procházkám a práci na zahrádkách. Na 27 hráčů však vyměnilo pobyt na sluníčku za posezení u karetních stolů a v nelítostných soubojích usilovalo o metu nejvyšší - o 1. místo a tím i o pohár 4. ročníku turnaje v Prší.
Petra Heroutová se Simonou Beránkovou připravily sál, zajistily ceny a vše, co k takovému sportovnímu odpoledni patří. Hrálo se po třech u stolu a každý účastník absolvoval 90 her. O pořadí rozhodoval celkový součet bodů.
Dobu vyhodnocování využili hráči k občerstvení, které bylo v ceně startovného. Jednalo se o obří porci "knedlo, zelo, vepřové", která neohromovala jen svou velikostí, ale i dobrou chutí s možností si přidat. Ještě při jídle hlavní pořadatelka naznačila, že ještě není dobojováno. Při shodě bodů na 1. místě bude následovat poslední hra - kdo z koho, jména však neprozradila. Až po jídle. A světe div se, padlo moje jméno a jméno Ludmila Sedláčková. V tu chvíli se stal pro přítomné středobodem náš stůl, na kterém proběhl závěrečný duel. Shodou okolností a s dávkou velikého štěstí se mi podařilo vyhrát, opravdu poprvé v životě jsem pozvedl nad hlavu vítězný pohár! Velice příjemné.
Příjemný byl i večer, kdy nemohla chybět oslava takového úspěchu. No, a že ani vítězství nebylo zadarmo, dokazují fotografie, kdy jsme si všichni přítomní připíjeli na zdar celého turnaje. A co by to bylo za oslavu bez bublinek? Ani ty nechyběly a pili se přímo z vítězného poháru! Hezký den, hezké odpoledne a hezký večer se protáhl chvíli přes půlnoc, kdy jsme se rozešli k domovům.
Další galerie jsou na Událostech Mladého Smolivce

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace