27. 7. 2013 Mlázovy u Kolince

Traktoriáda v Mlázovech 27. 7. 2013

Závody traktůrků domácí výroby na těžké trati v Mlázovech

Sobotní ráno jsme se vyjeli podívat na traktoriádu do Mlázov u Kolince. Druhý letošní pokus o návštěvu této sportovní akce vyšel. V 11 hodin byla slavnostně odstartována a jako předjezdec se na trať vydal renovovaný, nádherně vypulírovaný pásový traktor s ruským názvem. Na závodiště pod kravínem se sjelo 22 traktůrků domácí výroby plus traktory tovární výroby. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích - domácí výroba, historický traktor, novodobý traktor a ženy. K prohlídce v areálu závodiště byl přistavený, dnes již historický, autobus "vajíčko". Mnozí z nás si ho jistě pamatují.
Počasí bylo neúprosné. Na sluníčku dosahovala teplota ke 40°C. Závodníkům ani pořadatelům jsem nezáviděl. Naše účast na této akci skončila kolem 13 hodiny, kdy začaly jezdit ženy. Takže jsme velké traktory jezdit neviděli. Na těchto stránkách by se v dohledné době měly objevit výsledky - Traktoriáda Mlázovy.
Návštěvníků se organizátorům sešlo poměrné hodně. Popovídali jsme se známými, dali něco na zoubek a odpoledne ujeli z téhle pekelné výhně do stínu. Celkem slušná akce. Samozřejmě, že si někteří stěžovali na málo bahna! Další článek vyšel na Novinkách Plzeňského kraje.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace