5. 7. 2011 Největší traktoriáda v ČR

Traktoriáda v Dožicích 5. 7. 2011

Již 9. ročník největší podobné motoristické akce v České republice

Datum 5. 7. 2011 je pro vesničku Dožice velice významné. Koná se tu patrně největší traktoriáda v České republice. Bezmála 90 traktorů a přibližovadel všeho druhu se sjelo do závodního depa na dožickém hřišti. První závodníci přijeli již odpoledne, den před startem, neboť dobře věděli, že je možné projíždět trať třeba až do vyjetí poslední kapky pohonných hmot z nádrže. Mnozí toho měrou plnou využili a unavení usínali ve spacácích nebo stanech vedle svých už ne tak nablýskaných motorových miláčcích.
Rána 5. července, jak známo, nejsou v Dožicích nádherná. Jsou vyloženě deštivá. Letos nebyla vyjímka. Napříč tomu bylo odstartováno podle plánu. O průběhu závodu si můžete přečíst na oficiálních stránkách Dožické traktoriády.
Závod navštívila i TV Nova a ve večerních zprávách odvysílala spot. Dále byl přímý vstup do vysílání Českého radiožurnálu, Českého rozhlasu 2 a Plzeňského rozhlasu.
Další den, to je ve středu 6. 7. 2011, byl na řadě úklid závodiště. Jen ten, kdo byl včera přítomný, může každému říct, co jsou to bahna.
Prostě nádhera!!!

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace