30. 5. 2024 Plzeň, Parlament Club Khargados, Morus, Hanta

Thrashový nářez ve čtvrtečním Parlament Clubu 30.5.2024

V předvečer startu Metalfestu vytáhl Parlament Club tři hudební esa k naladění fanoušků pro plzeňský metalový svátek

Republikově uznávaná akce Metalfest na plzeňském Lochotíně klepe hlasitě na dveře – jeho návštěvníci v mnoha případech jsou již v západočeské metropoli, což byl právě ten správný čas na zahřívací večer v suterénním Parlament Clubu. Pořadatelé na tuto akci pozvali trojici kapel, jejichž thrashový náboj, podpořený tradičně dobrým zvukem RN Produkce, zaplnil prostor do posledního kubického centimetru. Dobře ošetřený mok, perfektní koncertní atmosféra a neustále se usmívající obsluha na baru pak dotvářely kulisy vydařenému hudebnímu mejdanu.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Khargados

Nové Mitrovice / heavy-thrash / 2015

Skupina Khargados má v podnadpisu uvedený heavy-thrash styl, který se parádně prolíná s dalšími metalovými rybníčky. U mikrofonu je pevnou kapelní součástí Honza Němeček, jenž na každém vystoupení předvádí stabilně dobré výkony. Stejně tak je tomu u ostatních členů formace, jež si po posledním personálním zemětřesení viditelně sedli. My se s touto nadějnou partou setkali naposledy v MC Sklep Spálené Poříčí dne 8.3.2024 (ODKAZ).
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Morus

Srby u Domažlic / thrash metal / 1990

Nadupaná muzika, jedinečný přednes, chytlavé texty – základní atributy thrashového Morusu. Ten má za sebou dlouhou historii lemovanou koncertními štacemi, ale i spoustou personálních obměn. Jediný post zůstal od založení kapely nezměněný – kytara s doprovodným vokálem Michala Fauknera. S Morusem jsme se potkali vícekrát, přidávám vzpomínku na premiéru zpěváka Hraběte Hromovouse v této sestavě dne 16.9.2023 (ODKAZ).
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Hanta

Přeštice / thrash

Přeštická skupina Hanta nastoupila před stále zaplněný parket jako poslední aktér čtvrtečního večírku. Její set, plný hutných autorských songů, tu měl značnou posluchačskou podporu. Zpěv byl doménou kytaristy Květoně Vomáčky, v jehož podání tu zazněl výtah z dlouholeté tvorby. My si její představení užili v Parlamentu poprvé, troufnu si však říci, že určitě ne naposledy.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace