11. 11. 2021 Kasejovice

Svatý Martin a lampionový průvod v Kasejovicích 11.11.2021

Společný pochod městem si užili všichni bez rozdílu věku

Sraz u hasičárny a zahájení průvodu

Čtvrteční podvečer na svatého Martina byl věnován hlavně dětem – město Kasejovice ve spolupráci s Klubem kasejovických žen uspořádaly tradiční lampionový průvod uličkami města. Už příchodem k hasičárně bylo zřejmé, že nikdo z těch nejmenších výbavu nepodcenil a svítící pohyblivé body se míhaly všemi směry, kam oko dohlédlo. V ten správný čas jsme vyrazili na celkem dlouhou procházku potemnělými uličkami.

Svatý Martin u víceúčelového hřiště a další etapa pochodu

Svítící papírové objekty mnoha tvarů s nápaditými obrázky osvětlovaly cestu, která nás obloukem vedla kolem víceúčelového hřiště. Zde na nás čekal opravdový svatý Martin na koni, který se v husté mlze projížděl kolem plotu a dodával večeru ten správný sváteční punc. Pořadatelé dále průvod směrovali pěšinami kolem náměstíčka, kde se nacházel cíl našeho putování.

Příchod na náměstí, občerstvení a ohňostroj

To už jsme byli na chodníku směrem k centru, kde jsme bezpečně zdolali silniční přechod a průvod se zastavil před obecní knihovnou. Zde se mohli dospělí posilnit voňavým grogem, mladší ročníky teplým čajem a společně pak zatleskat malému ohňostroji, který letošní lampionový průvod uzavřel.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace