26. 5. 2017 Strakonice Šutr, Hamr

Šutr a Hamr v Podskalí 26. 5. 2017

První venkovní tancovačka v areálu kempu Podskalí ve Strakonicích

V pátek večer jsme se byli podívat na vystoupení kapel Šutr a Hamr v kempu Podskalí u Strakonic. Opět bez navigace jsme se na místo dostali celkem v pohodě, pouze 2x jsme bloudili. Připravené pódium, ozvučení, osvětlení, stoly a roztočené pípy vítaly první fanoušky rockového večera, který měl v podtitulu „po osmi letech opět spolu na scéně“.

Šutr

Písecká rocková partička rozjela hudební večer svižnou muzikou. Pro nás premiéra, v každém případě příjemná. Texty ze života, často s narážkami na jídlo, pití a dokonce i na sport v písni „Jedeme na kole“. V čele se zpěvákem a kytaristou v jedné osobě – Jirkou Polákem předvedli bezchybný výkon. Chuť hrát a brát život s humorem z muzikantů přímo sálalo. Určitě bych se nebránil návštěvě některého z jejich budoucích vystoupení.

Hamr

Dalším tahounem pátečního večera nebyl nikdo jiný, nežli katovická rocková formace Hamr s kapelníkem Robertem Flekem u bicích. Výkon kapely v čele se zpěvákem Zdeňkem Kotrbou zvaným Kotrčem se může popisovat v superlativech a strhl před zastřešené pódium většinu hostů dnešní zábavy. Není se čemu divit, vždyť kromě zpěvu Kotrč předvedl obdivuhodnou show. Ať to byla vsuvka na téma potence členů kapely či „divadelní“ prezentaci zcela nové skladby s motivem prodeje a nákupů v obchoďáku. Koncert gradoval a písně „Zelená“, „Naše pivo“ či „Doba je zlá“ byly nádherným vyvrcholením představení. Nechyběla děkovačka, přídavek a na závěr jiskřící ohňostroj.
Parádní akce v podání kapel Šutr a Hamr v kempu Podskalí skončil někdy po půlnoci a vy si můžete prohlédnout další galerii a článeček na hudebním serveru Music Gate ve fotoreportážích.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace