29. 5. 2021 Hnačov

Sraz socialistických vozidel vol. 8 – den 29.5.2021

Parádní moto akce v kempu Hnačovský rybník

Předávání ocenění

Report z tradiční motoristické akce na Hnačově začnu z druhého konce – vyhodnocením. V mezičase příprav hudební produkce se uskutečnilo udělování cen dvoudenního maratonu s názvem Sraz socialistických vozidel s pořadovým číslem 8. Hlavní pořadatel osobně předával poháry a sponzorské dárky těm nejlepším v jednotlivých kategoriích. Ať to bylo v sekci automobilů, motocyklů, nákladních vozů… byla nominace odměněna potleskem početného publika. Pro mne zajímavou kategorií byla retro oblek a nejpočetnější tým. Důstojnou atmosféru vyvrcholení srazu nepokazil ani déšť, který nás v tento čas lehce potrápil.

Vystavené exponáty

Při další hudební přestávce jsme si prošli areál autokempu, kde se mezi stany a karavany hrdě blýskaly vystavené moto skvosty. Od silných osobáků značky Tatra přes Trabanty, Žigulíky, Škodovky… po motocykly křižující naše silnice do dnešních dnů. Samozřejmostí v nabídce ukázek byly nákladní automobily a nechyběly ani traktory. Naleštění mazlíčci se stávali zaslouženě centrem pozornosti a spousta fotografií dostane čestné místo v rodinných albech.
Kromě exponátů je nutné pochválit provozovatele kempu Hnačov za revitalizaci rybníka – odtravnění dna a nově instalovaný vodní vlek. Podstatné vylepšení areálu určitě přiláká spoustu dovolenkářů již tuto sezónu.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace