9. 7. 2022 Chanovice Strakoničtí dudáci, Nektar Boys, skupina historického tance Mericia, šermířská skupina Korbel

Součástí Dne řemesel v Chanovicích bylo šermířské vystoupení 9.7.2022

Tradiční chanovická akce si připsala 18. pokračování

Stará řemesla, rukodělné výrobky či ukázky zajímavých jídel byly k nahlédnutí či ochutnání na akci konané již po osmnácté v Chanovicích ve dvou areálech. Plná parkoviště nad i pod silnicí signalizovala, že o přehlídku řemeslných dovedností je u široké veřejnosti dosti velký zájem.

U skanzenu

Chanovický skanzen – vesnička postavená ve slohu dávno minulém, byla jedním z míst, kde rozložili své stánky řemeslníci dorazivší i z dosti vzdálených končin. Výroba košťat, košíků, hrnečků… či ochutnávka vín, medoviny…, své umění tu prezentovali i bednáři plzeňského Pivovaru Prazdroj. Spousta možností zažít něco každodenně nevídané v přímém přenosu! Ke sváteční pohodě tu pod přístřeškem vyhrávala skupina Strakoničtí dudáci v tradičních krojích a hosté korzovali všemi směry.

U zámku

Po překonání několika desítek metrů od skanzenu směrem do obce jste se dostali k chanovickému zámku, potažmo do vnitřního dvora. Zde byly k vidění opět vlastníma rukama vytvořené tovary – od paličkovaných vzorů přes řezbářství, kovářskou dílnu, drátkování… po výrobu kožených mokasín. O dobrou náladu se starala skupina Nektar Boys, o plné žaludky pak stánek s jídlem a alko i nealko nápoji. V zámeckých zahradách si pak v dětském koutku mohli nejmladší návštěvníci pohrát nebo vytvořit hračky dle své fantazie.

Šermířské vystoupení

Jako třetí položku si dovolím uvést atraktivní šermířské vystoupení.
Úvod akčního bloku, na který jsem si vyseděl první řadu, patřila skupině historického tance Mericia. Ladnost a kreativita tanečnic v dobových kostýmech sklidila zasloužený potlesk přihlížejícího publika všech věkových kategorií.
Akce s řinčením sečných zbraní přišla s nástupem šermířské skupiny Korbel. Jejich představení na věčné téma lásky, panovačnosti a pýchy mělo po zásluze velký úspěch. Souboje na ostří mečů či seker měly šmrnc a závěrečný happy end pak sklidil hlasité ovace všech přihlížejících.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace