15. 1. 2022 Plzeň, Parlament Club United Corpses, 1000bombs, Trollech

Slunovrat Fest vol. 5 – přehlídka kvalitní metalové muziky – 15.1.2022

Vyprodaný Parlament Club odstartoval novou koncertní sezónu

Málokdy vídaná cedule „Vyprodáno“ signalizovala, že v suterénních útrobách metalového doupěte se budou dít věci. Kdo měl to štěstí a do Parlament Clubu se dostal, mi dá určitě za pravdu, že mejdan v zrekonstruovaném interiéru stál za návštěvu. Thrash a black v ryzím podání, našlapaný parket a festivalová nálada dominovaly po celý večer. Pořadatelům se tah s výběrem kapel vydařil na jedničku, což potvrzovaly hlasité ovace jednotlivých vystoupení.
Další report a galerie je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

United Corpses

Holoubkov / black-speed

Překvapivě pouze dva nástroje – kytara a bicí, doprovázely zpěváka Fandu na zteč místní scény. Domácí dílna plná syrových textů a black-speedové muziky tu měla úspěch, který se určitě promítne do prodeje alba Dead lives matter (2021) včetně sledovanosti na sociálních sítích.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

1000bombs

Plzeň / thrash metal

Plzeňská vypalovačka 1000bombs dokázala v časovém přestávkovém limitu sestavit rozsáhlou aparaturu, ve které dominovala bicí souprava se dvěma kopáky. Krátká zvukovka a pak začalo přituhovat. Totálně zaplněný parket se zmítal a došlo i na mlýnici, která před pódiem nabírala obrátky. Parádní blok anglicky zpívaných skladeb uzavřel až přídavek.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Trollech

Plzeň / black / 1999

Již více jak dvaadvacet let brázdí rozbouřené metalové vody plzeňská kapela Trollech. Době existence odpovídá i dlouhá řada vydaných titulů, ze kterých skupina nemá problém vytáhnout dlouhý playlist na jakoukoliv akci. Obsah skladeb mluví o přírodě, o vlivu civilizace na okolí – určitě ožehavá témata zabalená do tvrdé muziky. Publikum dokázalo mnoho songů doprovázet a v závěru jsme se dočkali přídavku, který Slunovrat Fest vol. 5 definitivně uzavřel.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace