3. 6. 2017 RC Sklep Spálené Poříčí 2V&EG, Khargados, Zastodeset, Gallileo, Cold Snap, Broken.45

Sklep Fest 4 ve Spáleném Poříčí 3. 6. 2017

Již 4. ročník tvrdého hudebního festivalu v Rockovém klubu Sklep Spálené Poříčí

Naše putování po bigbítových akcích nás tentokrát zavedlo v sobotu odpoledne do RC Music Sklep Spálené Poříčí na 4. ročník úspěšného Music Festu. Původní plán pořadatelů mít fesťák s osmi kapelami a jednu stage zasazenou do venkovního prostředí bohužel nevyšel. Proto se přijíždějící muzikanti, hosté i personál v příštích 12 hodinách pohybovali spíše uvnitř klubu nežli venku. Ještě zmínka k plánované účasti kapel. Skupina X – Core se omluvila včas před samotnou akcí, během večera se pak omluvili Excalibur a Kníry. Škoda, jsou to názvy známé a byl jsem na ně zvědavý. Teď k jednotlivým kapelám. Znovu upozorňuji, že nejsem kritik, pouze zde uvádím můj subjektivní pocit z vystoupení.

2V&EG

Úvodní parta z nedalekých Blovic pod názvem 2V&EG (čti Tuvek) nasadila úderem 14. hodiny správný rockový směr a my si mohli poslechnout některé skladby z jejich ještě mladého hudebního života. Dnes to bylo teprve 2. vystoupení v jejich kariéře, nic méně v plánu mají práci na premiérovém albu.

Khargados

Následující sestava Khargados (původ jména je popsán na Music Gate) se vyloupla do hudebního světa opět poblíž místa dnešního festu – v Nových Mitrovicích. Na muzikantech bylo znát, že mají za sebou nějakou tu zábavu nebo koncert a na pódiu se dobře doplňovali. Nechyběl pohyb, společná kytarová sóla a celkový dojem je příslibem úspěšných dnů této mladé rockové kapely.

Zastodeset

Další vystupující v RC byla parta z Domažlic nesoucí jméno Zastodeset. Zapomněl jsem se zeptat na původ jména, ale tato skutečnost neměla vliv na poměrně slušné představení sehraných muzikantů. Opět živá show, některá sóla byla hrána na kolenou. Po poslední skladbě jsme si mohli prohlédnout i prapor kapely, se kterým se zpěvák proběhl mezi publikem.
V tento čas přišla na řadu delší přestávka z důvodu absence Excalibru. Chvíle klidu jsme si užili před RC.

Gallileo

Na místo skupiny X – Core, které měly patřit příští minuty, zaujala pozice na scéně blovická sestava Gallileo kolem kmenového bubeníka Pepého. V poslední době se kapela potýkala s personálními změnami, které se snad ustálily příchodem nového zpěváka. Jak jsme na jejich koncertech zvyklí – skvělý výkon podbarvený dobrou muzikou a prací všech muzikantů. Na dnešním vystoupení měli s sebou opravdu mlaďoučkého rockera. Doufám, že v budoucnu se stane plnohodnotným členem kapely.
V těchto chvílích se měla taktovky ujmout skupina Kníry, která se však také omluvila a tak jsme vyplnili delší přestávku posezením na připravených lavicích před klubem. Ochutnali jsme grilovanou klobásku, zapili kofolou a pomalu se začali srocovat uvnitř RC.

Cold Snap

Odbila 23. hodina a dle časového rozpisu rozjela show chorvatská metalová skupina Cold Snap. Neměli jsme naposloucháno a tak mi úvodní skladba tak trochu vyrazila dech. Palba jako řemen, dva zpěváci dodávali peklu na jevišti další grády navíc. Ti fanouškové, kteří věděli, co nás čeká, se okamžitě vrhli na parket. Naše maličkosti se tam pochopitelně přesunuly také. Jejich vystoupení bylo tak živé, že zachytit některého člena v klidovém stavu a za daného světla byl úkol téměř nesplnitelný. Vidět, slyšet a zažít na vlastní kůži toto představení si nenechal nikdo z klubu ujít. Postupně jsem si na tvrdou muziku zvykl a upřímně řečeno, hodinka jejich vystoupení utekla jako voda. Skupina zde končila šňůru po naší republice a určitě by si na pódiu zasloužila trošku delší interval. Bohužel by to nebylo fér vůči ostatním kapelám a tak se fanouškové se svými idoly alespoň vyfotografovali.

Broken.45

Ale ještě nebyl konec večera a na scénu nastoupila plzeňská metalovka Broken.45. Vůbec jsem jim nezáviděl úděl zavírací kapely. V životě to tak chodí, že nic netrvá věčně. I přes toto pomyslné závaží předvedli muzikanti dobrý výkon odměněný věrnými fanoušky potleskem. Skupina preferuje u textů angličtinu, což je asi skvělé v hudební konkurenci, pro mne to však není ten správný šálek kávy. V mládí nás učili také cizí jazyk, který však pochází ze zcela opačné zeměpisné strany. V každém případě klobouk dolů za předvedený výkon v takto pokročilé době.

V této chvíli ukazují digitální hodiny 1:30, což je přesně doba, kdy se končí s živou muzikou a z reprobeden se začíná linout hudba z nosičů. My se pomalu začali balit, rozloučili se s příjemnou obsluhou baru a majitelem klubu, vystoupali těch několik schodů a cestou k autu nechali za sebou rockový maraton s názvem Music Fest 4 konaný v RC Music Sklep ve Spáleném Poříčí.
Další galerii, článeček a info o kapelách si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace