30. 10. 2021 Rokycany, Na Střelnici Pissycat, Stará Puška, Sex Deviants, Znouzectnost, Slepejši

Sex Devianti pokřtili album vydané na CD i vinylu – 30.10.2021

O bublinkový přeliv nového vinylu se postarala Stará Puška

Sobotní večer jsme měli tu čest zúčastnit se malého festivalu uspořádaného na počest křtu nového alba skupiny Sex Deviants. Soubor deseti skladeb nese název Za jinej svět (2020) a o samotný, rok odložený akt se postaral Sidney – sólový zpěvák učinkující pod hlavičkou Stará Puška. Událost by neměla takový slavnostní punc, kdyby se na scéně pod pódiem nekázaly hostující kapely, jejichž sety rozhýbaly celkem slušnou návštěvu.
Obsáhlý report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Pissycat

Strakonice / punk-rock / 2006

Důvěru v rozběhnutí rokycanského mejdanu v restauraci Na Střelnici dostala od organizátorů kapela Pissycat. Výživný set s anglicky zpívanými songy Say, Fredy, Hold On… přilákal hosty, kteří si koncert se zpěvačkou Radkou vyloženě užívali. Se strakonickými jsme se v minulosti potkali na Cidre Punk Festu vol. 3 v Újezdě u Chanovic (zde je odkaz), kde určitě dokázali upoutat pozornost.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Stará Puška

Sidney, kytarista a zpěvák kapely Staré Pušky

Jak jsem již v úvodu předeslal, Stará Puška je sólový projekt zpěváka Sidneyho ze známé kapely Staré Pušky. Během této vlastní kariéry dokázal vydat album Maminko vzbuďte mě, až bude vidět moře (2020), které má u fans značnou podporu. Dnes tu na akustickou kytaru zahrál, s doprovodem Zdeňka Šponyho na saxofon a klávesy, spoustu věcí z uvedeného CD a mohu říci, že blok se vyloženě povedl. Skladby měly styl, měly duši, měly příběh.

Sex Deviants – poprvé

Strašice / punk rock / 1996

V tuto dobu začalo býti na sále rušněji. Chvilka nazvučení a poté se o slovo přihlásil nejdůležitější aktér večera – skupina Sex Deviants. Bohužel, v dnešní sestavě oslabená o kytaristu Štěpána Červenku. Přesto vypálili ostrými a první díl jejich koncertu nenechal publikum v klidu.

Sex Deviants – křest alba Za jinej svět

Někdy v půli setu přišlo na řadu vyvrcholení mejdanu – rok odložený křest alba Za jinej svět (2020). Muzikanti jej vydali jak na CD, tak na vinylu a právě vinylová verze se stala centrem bublinkového aktu. Sidney se Zdeňkem společně album za potlesku publika polili lahvičkou sektu.

Sex Deviants – podruhé

Teď už nic nebránilo v dojezdu rozjetého bloku. V něm jsme si v podání zpívajícího kytaristy Petra Šilhánka poslechli většinu z výše jmenovaného titulu. Ještě přidám zmínku o technické vychytávce – šikovný zvukař nainstaloval projektor přímo proti boční zdi a celý koncert tak bylo možné vidět on line i ze vzdálenějších koutů sálu. Paráda!
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Znouzectnost

Plzeň / rock punk / 1986

Opět jeden z velkých tahounů, který se bohužel neukázal v plné síle. Z tria se omluvil bicman, kterého zaskočil kamarád Zdeněk. Jeho hudební nástroj cajón byl dobrým zdrojem rytmu využívaným v akustickém ranku celého bloku. Desítky hlasivek byly důstojnou kulisou dnešního předposledního koncertu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Slepejši

Rokycany / tramp-punk / 2000

Zajímavý a určitě neopakovatelný závěr patřil této rokycanské partě. Spousta skladeb - Přišel jsi nečekán, U táboráku, Ne bombu ne… včetně nepublikovatelných názvů nás masírovala v této pozdní hodině. Bylo vidět, že na Rokycansku kapela není neznámým pojmem.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace