20. 9. 2024 Rokycany, Masarykovo náměstí a Hospůdka U Pardála AnarchiA, Budulínek, Walda Gang, Alaverdi, Interitus, Morus

Setkání pod rokycanskou věží mělo bohatý hudební program 20.9.2024

Dvoudenní akce, dvě pódia, prodejní stánky a atrakce pro nejmenší – vydařený 30. ročník společensko-kulturní události

Páteční odpoledne 20.9. a v podstatě celá sobota 21.9.2024 byly v Rokycanech oděny do svátečního hávu – proběhla zde hojně navštívená akce s názvem Setkání pod rokycanskou věží, letos s pořadovým číslem 30. Dvoudenní martýrium hudebních vystoupení v závěsu s prodejními stánky a pouťovými atrakcemi pro děti mělo masivní podporu početných příchozích, jejichž cesty do Rokycan vedly mnohdy i z odlehlých končin. My se stali součástí pouze pátečního dění, kdy jsme dorazili na Masarykovo náměstí ve chvíli děkovačky hudebníka Davida Kollera. Pozdravit pár známých, dát si něco na zub a poté jsme se ponořili do koncertního víru věcí příštích. Ty probíhaly jak na hlavní stage výše zmíněného náměstí, tak na podstatně menším pódiu Hospůdky U Pardála.

AnarchiA

Turnov / metal-rock / 2015

První námi zaznamenanou skupinou se stala AnarchiA, jež vážila cestu na místní scénu z domovského Turnova. Mlžné a plamenné efekty perfektně dotvářely kulisy energickému představení, které před zábrany natáhlo početné publikum.
Aktuality o kapela naleznete na jejím Facebook profilu.

Budulínek

Rokycany / ska-punk / 1978

Přesun do hudební arény k Pardálovi byl otázkou několika minut – na open air pódiu tu masírovala fanoušky ska-punková domácí kapela Budulínek. Všude živo, mlha a kvalitní ostrý zvuk z dílny Music Sound v čele s Jardou Pospíšilem.
Aktuality o kapela naleznete na jejím Facebook profilu.

Walda Gang

Praha / rock

Další želízko v ohni nabitého lineupu hlavní stage mělo název Walda Gang. Skupina má na kontě dlouhý seznam vydaných titulů a na každé štaci tisíce fans. Rokycany nebyly výjimkou – dle odhadu moderátora se nás tu sešlo na šest tisíc. Staré dobré kousky v podání Miro Šmajdy a chórový doprovod našlápnutého náměstí u každé jednotlivé skladby, byly známky oblíbenosti této pražské formace.
Aktuality o kapela naleznete na jejím Facebook profilu.

Ohňostroj

K městským slavnostem od nepaměti patří velký ohňostroj, jež byl letos odpalovaný ze střechy budovy místní knihovny. Plameny, světlice a obrazce na obloze byly doprovázené známými hitovkami legendárního Olympicu.

Alaverdi

Praha / hardcore-crust

Po světelné ohňostrojové show a uvolnění zaplněného náměstí vedly naše kroky zpět k Pardálovi, kde prezentovalo svůj playlist trio muzikantů pod hlavičkou Alaverdi. Hardcore-crust nenechalo publikum chladným a chvilkami tu bylo dosti husto.
Aktuality o kapela naleznete na jejím Facebook profilu.

Interitus

Plzeň / symphonic-metal / 1993

V hodině před půlnocí pěšmo opět před hlavní scénu, kde rozjela svůj set plzeňská symphonic-metal kapela Interitus. Parádní muzika a ženský vokál tu měly prim – za mne určitě palec nahoru. Byť se představení odehrávalo v pozdním čase, mělo své posluchačstvo, které nenechalo hrát muzikanty do prázdných.
Aktuality o kapela naleznete na jejím Facebook profilu.

Morus

Srby u Domažlic / thrash-metal / 1990

Masarykovo náměstí se začalo vyprazdňovat, prostor před scénou U Pardála však v tuto dobu pulsoval thrashovým tempem. Koncertní slovo si tu jako poslední vystupující kapela pátečního večera vzala sympatická úderka Morus. Ta, v čele s nepřehlédnutelným Hrabětem Hromovousem, předvedla velice dobrý set, který udělal důstojnou tečku prvnímu dni rokycanských slavností.
Aktuality o kapela naleznete na jejím Facebook profilu.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace