22. 7. 2022 Blovice, Lidový dům Sejf, Extra Band revival

Sejf a Extra Band revival na krytém pódiu u blovického Liďáku 22.7.2022

Oslava kapelních narozenin rockovým koncertem

Sobotní večer měl na zahradě blovického Lidového domu punc výjimečnosti – již aktivně nevystupující skupina Sejf tu oslavila 50 let od prvního koncertu. Jako sekundant si před zaplněným areálem zahrála plzeňská stálice Extra Band revival, jejíž frontman Jarda Soukup byl společným jmenovatelem obou formací.
Další obsáhlý report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.

Sejf

Blovice / rock / 1971

Plánovaný odpal těsně po dvacáté hodině vyšel na chlup přesně. Matadoři rockových riffů a autorské tvorby – muzikanti blovického Sejfu, vybalili na obecenstvo playlist mapující jejich aktivní hudební život v letech 1972 – 1988. O zpěv se postaral jmenovaný Jarda Soukup, jenž v období 1981 – 1984 s kapelou vystupoval na každé štaci, kam je bigbítový vítr zavanul. V závěru třísériového setu se k Sejfu přidali členové EBRu a vytvořili tak neopakovatelnou atmosféru hudební oslavy, na kterou se bude dlouho vzpomínat.

Extra Band revival

Plzeň / rock / 1999

Po přestavbě aparatury a nazvučení se o slovo přihlásila plzeňská rocková ikona Extra Band revival. Zpěv byl v režii dnes obzvláště vytíženého Jardy Soukupa a jeho pódiového kolegy Radka Zíky, který je na koncertech této skupiny častým hostem. V jejich podání, se sehranou parou po bocích a zaplněným parketem před stage, jsme si užili a zazpívali ty největší pecky z bohatého repertoáru. Večírek se jistě povedl a na dlouho zůstane v paměti každému, kdo si do blovického Liďáku nalezl cestu.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace