27. 4. 2019 Mrákov Septic People, Tlustá Berta, Doga

Rockový večírek v Mrákově 27.4.2019

Plný sál, skvělá muzika a narozeninová oslava

V sobotu jsme se vypravili navštívit baštu západočeského bigbítu – obec Mrákov u Domažlic. V místním KD jsme si vychutnali koncert kapel z popředí naší scény, ohňové efekty a parádní atmosféru. Akce se konala pod taktovkou hlavního pořadatele Vašíka Sladkého, který výběrem účinkujících a spoustou mravenčí práce s organizací dokázal zabodovat u stovek fanoušků z širokého okolí.

Septic People

Horšovský Týn / hard rock n´roll / 2010

Sehraná parta kolem kytaristy a zpěváka Saši Fedorova vytáhla na zteč mrákovského kulturáku v plné polní. Skladby se starším datem vzniku střídaly věci novější z posledního alba 7 let v Bidetu (2017). Septicové nejsou v těchto končinách pojmem neznámým, což se ukázalo hned po prvních akordech nástupem jejich příznivců před pódium. Jedinečnost dnešního koncertu byla ve slavnostním přání hned dvěma členům – kytaristovi Tomáši Balounovi a bicmanovi Honzovi Štolbovi. Dort, lahvička a blahopřání na jevišti podpořené potleskem publika bylo hezkou vsuvkou rozjetého mejdanu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Tlustá Berta

Jindřichův Hradec / rock / 1992

Na kapelu jsme se již delší dobu těšili. V našich končinách se nevyskytují tak často, o to více si jejich představení užíváme. Sympatická formace s Pavlem Přenosilem u mikrofonu představili průřez dlouholetou tvorbou přetavenou do několika titulů. Perfektní byly ohňové efekty jak na hraně pódia, tak před bicími. Úspěšně zakončený blok s hlasitými ovacemi a žádostmi o přídavek završil druhou třetinu rockové párty.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Doga

Karviná / hard-rock / 1988

Potemnělý sál prořezávaný lasery, do jejichž paprsků nastoupila oblíbená karvinská Doga. Kde je Doga, tam je Izzi, kde je Izzi, tam je pokaždé spousta fanynek pořizujících si žádaná selfíčka. Nejinak tomu bylo i dnes, kdy zpěvák a zakladatel skupiny ochotně plnil všechna vyslovená přání. Kapela jede šňůru na podporu posledního vydaného alba Hard werk (prosinec 2017), ze kterého tu mnohé zaznělo. Kouřové efekty s podporou světelných děl dokreslovaly kulisu povedeného koncertu, v jehož závěru nemohl chybět pověstný malý striptýzek samotného frontmana Dogy odměněný potleskem našlápnutého kotle.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace