9. 3. 2024 Plzeň, Bílá Hora - V Háji Játro, P.V.A., Antabus, KT Bandits, Bradavice

Punkový festival V Háji jako oslava MDŽ trochu jinak 9.3.2024

Zajímavá a dobrou muzikou nabitá akce měla na plzeňské Bílé Hoře slušnou návštěvu

O tom, že slavit Mezinárodní den žen lze mnoha způsoby, jsme se přesvědčili naší účastí na dlouho očekávané akci v hostinci V Háji na plzeňské Bílé Hoře. Povedený plakát lákal hosty na pětichodové hudební menu, kde se oproti rozpisu objevila na místo avizovaného Bijolitu klatovská parta KT Bandits. Byť se zprvu zdálo, že návštěvnost nebude valná, čas tuto krizovou variantu poslal k ledu a početné publikum se stalo výraznou dominantou každému jednotlivému setu. Hosté se bavili, muzikanti jeli jako o život a příjemná obsluha v přilehlém výčepu prověřovala odolnost roztočených píp – taková atmosféra tu měla po celý večer prim. Večírek těmito atributy dostal statut vydařeného mejdanu a nestydím se dát palec nahoru všem těm, kdo si párty náležitě užili.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Játro

Česko / punk / 1983-1985, 2021-současnost

Se skupinou Játro se naše koncertní fotocesty protnuly poprvé. Stejně tak se muzikanti objevili poprvé na Plzeňsku, kam přijeli ukázat své punkové umění. Kapela je aktivní hlavně ve středočeském kraji, potažmo pak v Praze, můžete na ní však narazit i v našem pohraničí, kam je zvána na festival s názvem Na počest zaniklých obcí.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Spotify.com.

P.V.A.

Plzeň / punk-rock / 1994

Plzeňská punk-rocková ikona P.V.A., působící na scénách od 1994, má za sebou stovky koncertů dávno přesahující krajský půdorys. Trio muzikantů se zde pochlubilo jak výrazným playlistem, tak širokou fanouškovskou základnou, která jej přišla na Bílou Horu podpořit. Ještě dodám, že s touto sestavou jsme se naposledy setkali v Divadle Pod lampou 6.1.2023 (odkaz).
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Antabus

Plzeň / crossover-punk / 1992

Domácí skupina Antabus je na hudebních prknech aktivní od 1992. Právě členové této party byli u zrodu a organizace tohoto večírku, který se do místních kronik zapsal zlatým písmem. V loňském roce mezi fans vypustili klip R.U.R., který na You Tube sbírá zasloužené plusové bodíky. Naše poslední setkání s kapelou proběhlo 29.9.2023 v Bílým Medvědovi (odkaz).
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

KT Bandits

Klatovy / HC punk / 2022

Energií nabitý set byl na programu v režii klatovské party KT Bandits, která je muzikantsky provázána s Bijolitem. Proto volba za omluvenou naposled jmenovanou skupinu byla jasná – KT Bandits si tu střihl skvěle sestavený playlist. Navíc muzikanti dokončili práci na debutové placce – čeká se jen na doladění detailů. Výhledově se pak můžeme těšit na vizualizaci skladby Svět co není tvůj, které bychom se mohli letos dočkat v premiérovém balení. Přidávám odkaz na Falcon Club 24.9.2023, kde jsme se s kapelou setkali naposledy.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Bradavice

Plzeň / punk / 1978

Punková skupina Bradavice je oblíbená nejen na Plzeňsku, své fans si nachází každým koncertem i mimo krajské hranice. Ať je to hudební výkon, slovní vsuvky mezi skladbami či svižné songy s dobře zapamatovatelnými texty – pokaždé se setkává s hlasitou odezvou publika. Bílá Hora nebyla výjimkou a finálovka Oslavy MDŽ tak měla velice šťavnatý průběh. Pro ilustraci přidávám odkaz na Bílýho Medvěda 29.9.2023, kde jsme se s Bradavicí viděli naposledy.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace