15. 4. 2023 Plzeň, Božkov Stamp Out Systém, Bohužel, KT Bandits, Soukromey pozemek, S.A.S., Falešný obvinění, Presumpce neviny, Highstreet, Zvýšený Riziko

Punkový festival s názvem 30 let serem na svět 15.4.2023

Kroupič a Maxus oslavili kulatiny ve velkém stylu

Sobotní odpoledne, večer a podstatnou část noci jsme byli součástí festivalové narozeninové oslavy Kroupiče a Maxuse. Božkovská Hospoda Pod Kopcem se stala tím místem, kam směřovaly kroky kamarádů, přátel a fanoušků punkové muziky, která tu měla absolutní prim. Celá devítka kapel i z poměrně vzdálených končin se přidávala svými sety ke gratulantům, jichž se tu sešel hojný počet. Improvizovaná kuchyňka, roztočené pípy, výborný zvuk mistra svého oboru Jardy Pospíšila a parádní koncertní atmosféra vytvářely kulisy večírku, na který se nezapomíná. Během akce se fanouškové stávali hosty kapel a doplňovali tak zpěváky při přednesu, nechyběly skoky z pódia a samozřejmostí bylo mnohdy divoké pogo. Plánovaný start ve 14 hodin byl v podstatě dodržen, malý nasčítaný skluz s výkopem poslední kapely pak měl plus mínus kolem hodinky. Ten však v žádném případě neubíral na aktivitě publika ani na stoprocentních výkonech muzikantů – vše na plno a bez zbytečných oficialit. Tímto oslavencům ještě jednou gratuluji a děkuji za možnost býti u toho. Níže je pak malý fotoreport s trochou povídání o večírku, který bude v místních kronikách zapsán výrazným písmem.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Stamp Out Systém

Libořice / punk-punk

Kapela Stamp Out Systém je na Plzeňsku poměrně známá. Její představení na koncertech či festivalech jsou dosti časté a v publiku si pokaždé najde své posluchače. Mezi klady určitě patří komunikace s fans a vitální přednes zpěváka Jandáka.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Bohužel

Plzeň / punk-rock / 2021

Plzeňské trio Bohužel se na pódiích pohybuje teprve dva roky, přesto si svůj okruh fanoušků rozšiřuje každým odehraným koncertem. V loňském roce se mnohokrát úspěšně zapsalo do povědomí posluchačů včetně vydařeného představení v kultovní Lampě, kde jsme tenkrát také byli.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

KT Bandits

Klatovy / HC punk / 2022

Název KT Bandits jasně ukazuje na domovskou stanici skupiny, jejíž tvrdší podání vlastních věcí sahá do HC teritoria. Teprve třetí koncert před publikem však ukázal, jakou mají muzikanti chuť hrát, a troufnu si říci, že o těchto klatovácích ještě uslyšíme.

Soukromey pozemek

Příbram / punk / 1999

Příbramský Soukromey pozemek se řadí ke skupinám, o kterých se ví na republikovém půdorysu. Spousty koncertů na menších i velkých akcích jsou důkazem oblíbenosti této energické party.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

S.A.S.

Nýřany / punk rock / 1993

Mařena, Láwa a Pegi – trio muzikantů pod hlavičkou S.A.S., které dokáže rozhýbat obecenstvo všude tam, kde vybalí své nástroje. Svižná muzika, trefné texty a kmenoví fans jsou středobodem koncertů na každé hudební štaci napříč naší vlastí.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Falešný obvinění

Kladno / punk-rock / 2002

Kladenský punk v podání Falešnýho obvinění má síly a vitality na rozdávání. Parádní přednes a koncertní pohoda se z pódia přelévala do publika, odkud se jako živá voda vracela zpět k muzikantům. Velice povedený blok.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Presumpce neviny

Plzeň / punk / 2013

Práci ze zkušebny kapely Presumpce neviny dokáže velice stylově prodávat zpěvák Zdenda. Muzikanti bývají často obsazováni do akcí nejen na Plzeňsku, kde mají silnou fanouškovskou podporu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Highstreet

Havlíčkův Brod / HC punk / novodobě od 2021 / BZ, FB

S touto havlíčkobrodskou kapelou se naše cesty protnuly v Božkově premiérově. Highstreet, píšící svojí novodobou historii od 2021, má tvrdší hudební styl a anglicky zpívané texty, jež do svižné muziky skvěle zapadají.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Zvýšený Riziko

Klatovy / punk-rock / 2019

Klatovská skupina Zvýšený Riziko má našlápnuto do vyšších pater hudebního světa. Domácí dílna a sehranost s velice dobrým přednesem jsou nespornou devizou této ještě poměrně mladé kapely.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace