22. 4. 2023 Přeštice, Spolák Elegie rock

Přeštický Spolák, rockové Elegie a oslava narozenin Jardy Rajtmajera 22.4.2023

Bigbítový večer jako hudební oslava Jardových 70. kulatin

Jsou dny, na které se nezapomíná. Jsou koncerty, které zůstávají nadlouho v paměti. A právě jedením z takových se stal ten sobotní v přeštickém kulturním stánku Spolák, kde oslavil svých sedm křížků vitální skladatel, textař, basák, zpěvák a frontman kapely ElegieJaroslav Rajtmajer.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Z časových důvodů jsme se akce zúčastnili až po desáté večerní, kdy probíhala občerstvovací pauza. Během následujícího času se začaly dít věci – gratulace na otevřené scéně byla ve scénáři časově určena na předpůlnoční dobu. V ten správný okamžik se mikrofonu ujal známý hudební publicista Petr Korál, jež slovně popřál Elegiím dlouhou koncertní dráhu, Jardovi pak rukoupodáním s úklonou popřál pevné zdraví a mnoho elánu do let příštích.
Večírek poté zapadl do vyjetých kolejí a oblíbené skladby rezonovaly sálem. O jedné z přestávek jsem měl tu čest dostati se do šaten, kde se Jarda pochlubil jedinečnou platinovou deskou a nádherným narozeninovým dortem. Vše vyfotografováno včetně snímku s manažerem Karlem Komorousem, který se s Jardou Rajtmajerem mírou obrovskou podílel na znovuoživení kapely v roce 2016.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace