25. 11. 2022 Přeštice, Stodola Metalíza, Civilní obrana

Přeštice, Stodola – koncert Metalízy a Civilní Obrany 25.11.222

Rocková Metalíza pokřtila na domácí půdě nové album Víkend

Páteční večer patřil v multižánrovém klubu Stodola Přeštice příznivcům dobré muziky a hlavně fanouškům domácí Metalízy. Ta zde pokřtila nové album Víkend, kmotry se stali muzikanti čáslavské Civilní Obrany a zpěvák skupiny Pepper. V původní verzi tu měla zahrát i kapela Emesis, jež se na poslední chvíli bohužel omluvila. Přesto si na parket našlo cestu početné publikum a obě vystoupení měla důstojnou atmosféru, jež má ve Stodole dlouhodobou tradici. Dobrý zvuk z dílny Františka Sýkory pak dotvářel kulisu vydařenému večírku, který jistě zůstane nadlouho v paměti všem zúčastněným.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz na webu Hudební knihovna.cz.

Metalíza poprvé

Přeštice / rock / 2017

Přivítání a hned poté úvodní song vytáhl na parket nejen kmenové fans domácí přeštické Metalízy. U mikrofonu Michal Vici Vican, který do každé skladby dával dosti ze sebe a koncert začal mít ty správné grády. V očekávání věcích příštích se na pódiu sem tam objevovaly panáky ostřejšího šňapsu či přiťuknutí si sklenkou piva s fans v první linii.

Metalíza – křest alba Víkend

Již delší dobu avizovala Metalíza práci na novém hudebním nosiči a na koncertech prezentovala skladby s přízviskem nejnovější. Velká kapelní událost tak na sebe nenechaly dlouho čekat - křest se uskutečnil právě zde, před domácím publikem. Kmotry se stali muzikanti Civilní Obrany, doplnil je zpěvák skupiny Pepper a tekutinou rituálu se stal tradiční plzeňský mok. Ještě mokré CD pak změnilo majitele a večírek pokračoval dalším dějstvím.

Metalíza podruhé

Slavnostní akt za námi, pódium zkropené několika půllitry piva a nás čekal závěrečný díl vystoupení. V něm Metalíza dodělala načatou hudební práci, publiku poděkovala za podporu a s hlavou vztyčenou opustila scénu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Civilní obrana

Čáslav / rock, pop / 2005

Chvilka na přestavbu aparatury a poté se o slovo přihlásila čáslavská Civilní Obrana, na které jsme tu byli v podstatě před rokem. Tak jako vloni, tak i letos zahrála sympatická parta na jedničku a příkladná komunikace s fanoušky byla třešničkou na jejím koncertním vystoupení. Skladby tu měly hlasitý doprovod a škoda jen, že se Stodola nezaplnila přesně tak, jako to tu bývá dobrým zvykem. Přesto se z mého pohledu večírek vydařil a fotografování s fans po odehrání přídavků bylo výraznou tečkou přeštického pátečního mejdanu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace