24. 8. 2013 Dožice

Premiérový 1. ročník Dožické prakyády 24. 8. 2013

Zajímavá a dlouho očekávaná sportovní akce u dožické hospody

V sobotu jsme se zúčastnili 1. ročníku Dožické prakyády. Zápis na tuto sportovní akci byl od 9 do 10 hodin dopoledne v Dožické hospůdce U Simči. V 10 hodin začal samotný střelecký závod. Hlavní pořadatel a rozhodčí Lukáš nás přivítal, vysvětlil pravidla se slovy: "Rozhodčí má vždy pravdu!" a začalo se střílet na terče. Byl to kanystřík, PETky a plechovky od piva. Ze začátku byla střelba vcelku bezzubá, postupně jsme se zlepšovali a v 7, 8 kole se rozhodovalo. Ani jsem to nečekal, ale nastřílel jsem o trošku víc, nežli ostatní. Kamarádské popichování a hecování od "spolustřelců" k vítězství patří, runda paňáčků pro každého od vítěze je také samozřejmostí. Šenkýři měli připraveno na 60 porcí grilovaných stehen. Sešlo se nás 14. Kdo nepřišel, měl smůlu a neochutnal tuhle pochoutku. Překvapilo mě množství cen od sponzorů. A poměrně hodnotných.
Závod skončil posledním kolem a po sečtení bodů přišlo vyhlašování. Byla docela sranda, za co všechno pořadatelé startující odměňovali. Celkové pořadí, muži, ženy děti, nejmladší a nejstarší. Sem je to OK. Pak přišel na řadu druhý nejstarší a střelmistr, který jako jediný netrefil vymezený prostor a svůj projektil pustil do zahrady sousedům. Nechybělo ani ocenění šenkýřům, kteří se celý den velice snažili.
Večer se samozřejmě vše probíralo ve výčepu, nechyběla lahev sektu. S ní jsme si připili na zdraví a na další ročník téhle velice podařené akce.
Další článek, fotogalerie a výsledky jsou na Událostech v Mladém Smolivci.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace