7. 6. 2024 Plzeň, Náměstí Republiky

Předávání maturitních vysvědčení BPA na plzeňské radnici 7.6.2024

Slavnostní akt k ukončení studia třídy 4.A/PA a 4.B na BPA Plzeň

Páteční dopoledne se stalo pro žáky čtvrtých ročníků Bezpečnostně právní akademie Plzeň zcela výjimečným – na plzeňské radnici si přebrali maturitní vysvědčení z rukou ředitele školy. O slavnostní chvíle se se žáky podělili učitelé, rodiče a příbuzní, kteří dokázali obřadní síň v prvním patře zaplnit do posledního místa. Dojetí a emoce byly na mnoha tvářích viditelné – neopakovatelná atmosféra závěru čtyřletého studia na plzeňské škole.

Příchod na radnici, slavnostní nástup

Již s příchodem před renesanční budovu radnice na plzeňském náměstí Republiky bylo zřejmé, že pátek nebude v životě čerstvých maturantů obyčejným dnem. Obleky u chlapců a slušivé šaty děvčat dávaly tušit, jak moc poctivě se na tyto chvíle připravovali. Tóny skladby Gaudeamus igitur ukončily ruch v prostorné síni a zavelely k nástupu žáků, kteří se v čele s třídními učitelkami vydali špalírem na předem určená místa poblíž řečnického pultíku.

Předávání maturitních vysvědčení 4.A/PA

První díl aktu přebírání vysvědčení připadl žákům 4.A/PA, kteří se postupně stávali majiteli obálek s potvrzením o ukončení studia.

Předávání maturitních vysvědčení 4.B

Druhá polovina slavnostních okamžiků patřila druhé třídě – žákům 4.B. Také oni si doklad o úspěšně zvládnuté zkoušky z dospělosti přebírali dle abecedního seznamu až k závěrečnému jménu.

Poděkování

V obsahu událostí nemohlo chybět poděkování zástupců jednotlivých tříd učitelům, vedení školy a hlavně rodičům za podporu v této čtyřleté životní etapě. Květiny, potlesk a oficiální akt předávání maturitních vysvědčení se stal věcí minulou.

Po obřadě

Finální tečku pátečnímu dopoledni dalo skupinové fotografování a samozřejmě nezbytná selfíčka. Rozloučení před vstupní branou na radnici se stalo maturantům odrazovým můstkem do dalších životních příběhů, ke kterým mohu ze srdce popřát jen to nejlepší.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace