18. 5. 2024 Plzeň, Café Papírna

Pravá bigbítová svatba aneb velký den Andulky a Jirky Jandošových 18.5.2024

Když se ženich dozví o své svatbě patnáct minut před obřadem…

Velká životní událost nastala pro sympatický pár Jirku a Andulku v sobotu 18. května. Po mnohaletém společném putování životem soukromým i tím rockovým, se rozhodli dát svému vztahu oficiální tvář – v tomto případě však zdůrazňuji, že společné rozhodnutí učinila hlavně budoucí nevěsta. K oslavě 60. narozenin svého partnera tak připravila, nechá se říci v utajení před Jirkou, všechny náležitosti důležité ke svatebnímu úkonu. V sobotu odpoledne jsme se tak stali součástí skupiny gratulantů, kteří po oficiálním obřadu popřáli vše nejlepší do dalších společných let. O tom, že přípravy a samotná svatba nebyli z těch tabulkově prezentovaných, zmíním níže několik vět proložených snímky z této sváteční události.

Příchod hostů, seznamování

Dnes již mohu veřejně prozradit, že na tuto slavnostní chvíli jsme dostali pozvánku od Andulky během Velikonoc při koncertu kapely KOHN na plzeňském náměstí s podmínkou, že Jirka se nesmí až do posledního okamžiku nic dozvědět. Velice rádi jsme vše přijali a s očekáváním stanoveného termínu rostla zvědavost, zda vše zůstane pod pokličkou.
V den D jsme vyrazili na místo určení – Café Papírna, kde se měl hlavní akt odehrát. Již z dálky bylo vidět, že do party svatebčanů stylově zapadneme – černá trika, mikiny s logy kapel, džíny, kraťasy, dlouhé vlasy, džísky, tenisky na nohou… Nevěstě Andulce to v černých šatech moc slušelo a s troškou nervozity se probírali scénáře o tom, jak bude Jirka na hotovou věc asi reagovat.

Čekání na ženicha

Soubor následných událostí, jež nás a v první řadě budoucí nevěstu čekaly, popíši heslovitě. Žádný text by nedokázal vystihnout emoce, překvapení a štěstí, které tu byly všude přítomné.
15:30 – přesun hostů podporujících tabákový průmysl do druhého patra Café Papírna
15:33 – příchod do vyzdobené haly, kde dominovala černá barva jak v oznámení o svatbě, tak ve výzdobě stylového obřadního místa
15:36 – seznamování, popíjení, povídání
15:38 – pod okny viditelný příjezd ženicha
15:39 – výzva od Andulky k opuštění výhledů z oken se slovy: „…ať vás Jirka nevidí…“
15:41 – příchod ženicha do haly
15:42 – Jirkův obrovský údiv z toho, kolik hostů se sešlo na jeho narozeniny (o svatbě zatím neví)
15:43 – Jirka se vítá s hosty a děkuje za gratulace k narozeninám (o svatbě zatím neví)

Před obřadem

15:45 – příchod oddávajících úředníků (Jirka o svatbě zatím neví)
15:47 – obrovský šok pro Jirku, který se právě dozvěděl, že se bude ženit
15:48 – slzičky na krajíčku, bušení srdce a nevěřícné pohledy na kompletní osazenstvo se slovy: „… vy lumpové, jak se vám to povedlo ututlat?“
15:55 – příprava občanských průkazů, prstýnků a papírových formalit

Obřad

16:00 - „Povstaňte, přichází ženich s nevěstou…“
16:08 – slovy ANO a ANO byl sňatek Andulky a Jirky právoplatně uzavřený
16:09 – první manželský polibek
16:15 – gratulace novomanželům

Po obřadě, první společný tanec

Oficiální část svatby za námi, oddávající již na cestě k domovu, gratulace ze všech stran a na čerstvě sezdaný pár tak čekal po skupinové fotografii, první společný tanec. Manželé si jej užili mírou vrchovatou. Napětí viditelně opadlo – přišel čas na veselejší historky, trocha toho pivečka či na doplnění energie z připraveného studeného pultíku.

Hostina

Po nevšedním slavnostním zážitku jsme se kompletně přesunuli do nedalekého Bowlingu U Papírny, kde bylo v salónku připravené pohoštění. Pivo teklo proudem, éterem duněly skladby z top české rockové scény, nálada se postupně uvolňovala a po předání dárků jsem měl tu čest udělat několik snímků nádherného svatebního dortu. Jelikož jsou Andulka s Jirkou, teď již pod společným jménem Jandoš/ová, ti správní rockeři, nemohl být dort lépe nazdobený.
Tímto bych ještě jednou rád novomanželům pogratuloval k nové životní etapě a poděkoval za možnost u těchto jedinečných chvilek býti.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace