10. 8. 2019 Vlčtejn Septic People, Mucha, Xavier Baumaxa, Vilém Čok a Bypass, Totální nasazení, Vision Days, Hentai Corporation, Zvlášňý škola, V3SKA

Prasofest vol. 7 na Vlčtejně 10.8.2019

Punkový festival se vším, co k takové akci patří

Sobotní putování po bigbítech českých nás zavedlo do podhradí zříceniny hradu Vlčtejn u Blovic. V příjemném členitém prostředí se tu konal 7. ročník vyhlášeného festu, kde prim představoval punkový styl. Od rána pršelo, v poledne pršelo a s příchodem do areálu se nic nezměnilo – neustále pršelo. Na mokrých lavicích již posedávali první hosté pod pláštěnkami a se slovy „Nás nedostanou“ upíjeli dobře ošetřený pěnivý mok čepovaný v několika stáncích. Pro vyhládlé příchozí bylo připraveno i něco na zub – pochoutky z grilu, poctivý guláš a dokonce řízečky. Poslední doladění scény, vyvěšení banerů se sponzory, zvukovka a poté následoval ostrý start úvodního aktéra punkové sešlosti.
Oficiální report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.
Dodatečně přidávám odkaz na Hudební knihovnu.cz, kde je publikovaný ještě jedn reportík.

Septic People

Horšovský Týn / hard rock n´roll / 2010

Nelehký úkol přilákat před opravenou zastřešenou stage první tanečníky připadl právě Septicům. Několikrát jsme se na hudebních akcích setkali a ani dnes neponechali nic náhodě. Vybalili kousky z posledního alba 7 Let v Bidetu (2017), poslechli jsme si i starší věci. Ze zákulisí prosákly zprávy o nadcházejícím prvorodičovství basáka v blízkém časovém horizontu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Mucha

Brno / punk-schlager / 2013

Při hledání info o formaci kolem zpěvačky Muchy na mne vyskočily dosti ostré věty jak o projevu, tak o textech. Dnes mohu říci, že většina z toho se zakládala na pravdě a některé skladby by se nechaly pouštět až po 22. hodině. Přesto mělo vystoupení říz a dokázalo zaujmout většinu osazenstva.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Xavier Baumaxa

Litvínov / písničkář / od 11. let

O nezaměnitelnosti tohoto žánru na Prasofestu mě již na loňském ročníku přesvědčil Jiří Schmitzer a byl jsem dosti zvědavý, jak si s punkovým publikem poradí Xavier. Opět se potvrdilo, že sólo výstup byl příjemným zpestřením a chvilkovým výdechem před šílenostmi nás čekajících. Potlesk slušně zaplněného parketu si textař a hudebník Xavier Baumaxa odnesl do šaten oprávněně.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Vilém Čok & Bypass

Praha / rock / ???

Po hodinovém oddechu v předchozím bloku přišel jako blesk z čistého nebe nášleh v podání sehrané pražské party s Vilémem Čokem v čele. Pohyb, energie, zkušenost a dobrá nálada z pódia zářily snad až do Blovic. Známé pecky zpíval celý areál, plný parket s neuvěřitelnými tanečními kreacemi nebral konce. Během setu došlo i na vzácný okamžik, kdy hlavní pořadatel Kamil Svoboda předal na otevřené scéně Vildovi památeční desku s doslovným titulem Prasofest alias Čokůf Fest. Akcička utajovaná do poslední vteřiny byla provoněná emocemi a potleskem stovek rukou. Tímto symbolickým předáním Kamil veřejně Vilémovi poděkoval za pomoc při rozjezdu těžkotonážního vlaku s názvem Prasofest.  

Totální nasazení

Slaný / punk-rock / 1990

Letos jsme se již potkali v Manětíně, v loňském roce také na několika festech. Slánští tenkrát hráli ve třech, letos jedou koncerty v plné palbě – ve čtyřech. Nejsem hudební kritik, ale jako konzument mohu říci, že jejich vystoupení jsou šťavnatější a určitě se v budoucnu opět někde setkáme.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Moderátor Mařena

Neplánovaná hudební vsuvka

Do této chvíle jsem neuvedl průvodce dnešního festu, asistujícího u startu každé kapely. Mnozí z vás určitě Mařenu z nýřanských S.A.S. poznali. Moderátorství v jeho podání mělo podstatně jiný ráz, nežli jsme zvyklí na podobných akcích. A právě teď se osvědčil i jako akustický sólový hráč a zpěvák. Parádně tak vyplnil nepředpokládanou delší pauzu a my si mohli užít něco, co se hned tak nevidí a neslyší.

Vision Days

Brněnec / punk-ska / 1990

Po akusticky vyplněné přestávce nastoupil s ostře nabitým playlistem Vision Days. S kapelou jsme ještě neměli tu čest se poznat, o to větší dojem na mě jejich blok udělal. Svižný punk nalil do žil zpěněného davu novou sílu a kotel se zmítal jako jeden obrovský roj. U mne určitě palec nahoru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Hentai Corporation

Praha / thrash-rock'n'roll / 2005

Mnohými zatracovaný a ještě větším množstvím lidí vychvalovaný Hentai Corporation rozpoutal nefalšované peklo - jak nadupanou muzikou, tak návštěvami zpěváka do prvních řad. Ostré poznámky k aktuálním věcem na pódiu či pod ním, lahev alkoholu vypuštěná mezi fanoušky, pohyb po scéně – vše slité do parádního setu, který láká hosty snad po celé naší vlasti.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Zvlášňý škola

Kdyně / punk rock / 1992

Kapelu známe ještě z dob divokého mládí. To byly časy! Alkohol tekl proudem, kulturní vložky rozpalující zaplněné sály a pověst nespoutaných živlů. Čas nám však ukrajuje všem stejně, přesto skupina nepolevuje a své koncerty nijak nešidí. Navíc si s nimi občas zahraje Martina na akordeon a mužská část v publiku pak neví, kde oči nechat. Muzika opět bezchybná a přes pokročilou hodinu kotel neustále pulsoval.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

V3SKA

Plzeň / ska, punk, reggae / 2002

Asi by to nebyl pravý Prasofest, kdyby si na něm nezahrála alespoň jedna skáčková formace. Dnes to byla oblíbená V3SKA. Hlubokou poklonu vysekl zpěvák Karel Hlaváček publiku za odhodlání býti v centru dění před pódiem i v tento čas – chvíli po druhé startoval poslední hodinový set. Na oplátku muzikanti vytáhli to nejlepší, co si hosté před stage přáli a festival tak dospěl k důstojnému závěru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace