10. 10. 2013 Olomouc

Práce v Olomouci 6. 10. - 10. 10. 2013

Celkem strastiplná cesta tam a jedna raritka poblíž nádraží

Pracovní proces mě tentokrát odvál od 6. 10. do 10. 10. 2013 do historického města Olomouc. V neděli jsme vyráželi s mašinou ze Strakonic. Cesta začala poměrně dramaticky - do Březnice na nás jel servis. Praskla olejová trubička k turbu. Po opravě jsme pokračovali v cestě a skončili jsme asi 20 km před Olomoucí. Trubička praskla znovu a olej byl rozprskaný všude. Vesnička Červenka se stala na noc naším domovem. Od rána jsme čekali na náhradní díl. Čekání jsme si zpestřili obědem v restauraci u nádraží, prošli jsme vesničkou. Oprava proběhla po poledni, v Olomouci jsme odstavili vagon a do večera jsme dělali v Hlubočkách. Mimochodem v místě, kde se vyrábí spotřebiče značky MORA.
Jeden večer jsme se šli projít do města. Byl jsem příjemně překvapený. Čisto, památky opravené. Pouze mě mrzí, že jsme se nedostali k orloji na Horním náměstí. Snad příště. Domů jsme se vydali ve čtvrtek brzy ráno. Kvůli výlukám jsme jeli přes Hlavní nádraží! Pro strojvedoucí pracovních strojů je to něco zvláštního, něco na víc. Sem se hned tak někdo strojově nedostane.
Zajímavost: Ještě nikdy jsem neviděl kolejové křížení mezi tramvajemi a vlakem. V Olomouci bylo, zachytil jsem ho na snímcích i s čekající tramvají před vlakem.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace