2. 10. 2021 Dožice

Pouťový fotbálek a společenské odpoledne v Dožicích 2.10.2021

Klidný a pohodový den na dožickém hřišti

Pouť na svatého Michaela se v Dožicích drží od nepaměti. Letošní sled událostí tohoto svátečního víkendu zaznamenal malou změnu – pouťový fotbálek se na místo v neděli uskutečnil již v sobotu. Po něm se odpoledne přehouplo do sousedského posezení u piva a dětského dovádění na připravených atrakcích.

Pouťový fotbalový turnaj

Na dožické hřiště si našlo cestu šest fotbalových týmů a v systému každý s každým se postupně krystalizovali adepti na vítězství. Vavříny si odneslo mužstvo SK, Kopyta obsadila druhou příčku a bronz získal tým SG Smolivec. Pořadateli byl navíc odměněn i nejstarší účastník turnaje, a to lahvinkou pravého božkovského. Důležitější, nežli samotné pozice na bedně, byla pohodová atmosféra zápasů, kde sice nikdo nikomu nic zadarmo nedal, naproti tomu všechny mače končily podáním rukou soupeřících družstev. Hlavní sponzor pan František Konvář nasadil v tomto duchu i ceny – bez rozdílu pořadí si každý tým odnesl soudek piva a společné foto dokazuje pohodu všech zúčastněných.
Více o výsledcích a průběhu sportovních duelů na webu Mladý Smolivec v Událostech. (připravuje se)

Společenské odpoledne

Po předání cen se sice počet hostů na hřišti podstatně snížil, nebránil však v klidném prostředí sousedským debatám na jakékoliv téma. Tento čas byl využíván ponejvíce těmi nejmladšími, kteří si naplno užívali prolézačky, malování na obličej, kolotoč, nafukovací hrad či jen tak bez cíle poletovali areálem. Sobotní den určitě přispěl k dobré náladě, která tu k pouti neodmyslitelně patří.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace