29. 9. 2013 Dožice

Pouťový fotbal v Dožicích 29. 9. 2013

V tradičním pouťovém fotbálku zvítězila zkušenost před divokostí mládí

V neděli proběhl na dožickém hřišti fotbalový zápas mezi družstvy ženatých a svobodných. Hlavní organizátor, p. Zajíc, začal hledat mužstva už dlouho před dožickou poutí. Se svobodnými problém nebyl, ženatých se však hlásilo jen málo. Napříč tomu se v neděli ve 13 hodin v hospůdce U Simči sešlo dost lidí na to, aby se zápas uskutečnil. Zapojila se i děvčata, nechyběli ani ti nejmenší.
Většina účastníků si před zápasem dělala srandu, vždyť je to jen "srandamač". Po úvodním výkopu však šly žerty stranou a hrálo se na plno. Pískáním byly odměněny neproměněné šance, potleskem pak parádní kousky. Nakonec vyhrála zkušenost nad mladickou dravostí v poměru 1 : 0. Pro početné publikum připravili hráči po ukončení zápasu penaltový rozstřel. Ten už na výsledek vliv neměl, nicméně střelci i brankáři byli povzbuzováni do úplného konce.
Perlička: Opět smutná. Při takové hezké akci mi "odešel" fotoaparát, Nikon D 70, úplně. Akci jsem nedofotil, snímky jsem si půjčil od p. Blovského V. Další článeček a galerie je na Mladém Smolivci v Událostech.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace