16. 5. 2015 Nepomuk Retrodivadlo Orel, Ventus

Pouť v Nepomuku a divadlo Orel 16. 5. 2015

Na nepomucké pouti jsme zavítali na představení retrodivadla Orel

V sobotu jsme se byli podívat na tradiční Nepomuckou pouť, kde jsme zhlédli divadelní představení kasejovické divadelní skupiny Orel.
Cestu jsme s Ilonkou vzali jako výlet a zajeli si na oběd do Ždírecké hospody – mimochodem chutné jídlo a velké porce. No a pak na nás čekal Nepomuk. Od Sokolovny na náměstí jsme nemohli čekat nic jiného, nežli stánky trhovců, na náměstí pak pouťové atrakce. Prvně tu byla obří houpačka, na kterou si nalezli cestu ti nejodvážnější. Chvilku jsme se procházeli, potkali několik známých, se kterými jsme "ztratili pár slov".
Na 14. hodinu jsme zašli do zadních prostor Nepomucké školy, kde vystoupil Orel – divadelní uskupení z Kasejovic. Předvedli dobovou módní přehlídku 20. let minulého století doplněnou vtipnými scénkami. Provedli nás stylem oblékání do společnosti, na sport či na piknik. Při jedné z nich bylo jako rekvizita použité nádherně zrekonstruované motokolo tehdejší doby. Další raritka, alespoň pro mne, bylo zjištění, co je to "psí dečka". Vysvětlím: je to v podstatě kryt ponožek u pánských kalhot. Přesné vysvětlení je na Wikipedii.
Ochotníkům byl odměnou bouřlivý potlesk všech, kteří se na malém plácku sešli. Poté jsme již odcházeli, když se ukázal "pouliční cirkusák" s obtočeným hadem na zápěstí. Někdo z cesty uhýbal, někdo zvědavě přihlížel těm, kteří si krajtu pohladili. A ještě jedna fotografie, na kterou bych chtěl upozornit. Dračí hlava na středověkém štítě. Hlava z kůže, očí dřevěné, štít ukovaný. Opravdu se mi líbil, ke koupi mě však majitel nepřemluvil. Ještě nežli jsme z plácku odešli, začala hrát kapela Ventus, s podtitulem středověká hudba. Hezký den jsme završili kávou u Zdeňka a Lucky.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace