15. 9. 2013 Chanovice Exil

Pouť v Chanovicích 15. 9. 2013

Tradiční pouť v Haas Fertigbau, ve skanzenu a samozřejmě na louce u KD

Opět po roce jsme navštívili chanovickou pouť. V sobotu v areálu Haas a v neděli u hřistě poblíž KD. První víkendový den byly kulturní akce soustředěné v areálu místní nadnárodní společnosti Haas Fertigbau, mimochodem jednoho ze sponzorů plzeňských hokejistů. Ve výrobních halách bylo připravené občerstvení, na nádvoří pak atrakce pro děti.
Uvnitř hal mě zaujal rádiem řízený model ultra lehkého letadélka, jehož majitel měl ovládání pevně v ruce. Letadlo dokázalo ve vzduchu dokonce stát či se postavit ke zdi kolmo vzhůru. Další atrakcí, spíše pro dospělé, byl "fotbálek" v maxi provedení. Soutěžící neovládali hrací tyče zvenku, nýbrž byli součástí hracího pole. Turnaj vyhrálo ze sedmi týmů družstvo českých montážníků. Celému pouťovému odpolední udávala rytmus kapela Exil ze Sušicka. Svým hudebním vystoupením dokázala zcela vyplnit halu určenou k pobavení návštěvníků.
Další den, v neděli, jsme se byli "pouťovat" přímo na pouťových atrakcích u hřiště. Několik stánků, atrakce pro děti. Bohužel, tak jako na jiných podobných akcích, přicházelo velmi málo lidí. Kolotoče, střelnice i autodráha byly takřka prázdné, stánkaři si stěžovali na nedostatek zákazníků. My jsme si dali cukrovou vatu, koupili pár drobností a vyrazili k domovu.

Autor článku: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace